Jak změnit život? 10 přesvědčení, které by vám tomu mohly napomoci

Jak změnit život

Vědomé osvojení si nových vnitřních postojů nám může dopomoct ke šťastnému žití.  Mnohé přesvědčení lze připodobnit s oblečením, které svlékáme a oblékáme podle nálady. Jediný rozdíl je ten, že virtuální obchod s přesvědčením je zdarma. Našim jediným limitem je uvolnění vlastních předsudků, domněnek, myšlenek a zvědavostí.

1 přesvědčení: Víra, že můj život je neuvěřitelný dar

Každý den není svátek, a přestože zrovna neprožíváme šťastné chvíle, stačí popustit uzdu fantazii a uvědomit si, čím jsme byli obdarování. Stačí začít maličkostmi, za které jste vděční.  Můžete začít tím, že budete vděčný za to, že dýcháte a máte co jíst.

2 přesvědčení: Sblížení, milujte lidi

Každý, koho potkáte, ať se stane vaším přítelem. Přece jsme všichni z jedné velké „lidské rodiny“. Tak proč se nechovat tak, jak bychom byli opravdu jedno?

3 přesvědčení: Každá hodina je ta nejdůležitější na světě

Neutápějte se v minulosti nebo ve strachu, co bude zítra. Dnešek můžete udělat tím nejkrásnějším dnem ve vašem životě nebo ho promarnit. Kdo se rozdává a miluje, otevírá se mu nový svět, o kterém ani netušil, že existuje.

4 přesvědčení: Vše se v dobré obrátí

Jednou jsme nahoře, jednou dole. Vždy se najde řešení, netřeba jen doufat, ale také jednat.  Navíc – všechno zlé je přece na něco dobré.

5 přesvědčení: Život je hra, která se má hrát

Ano, život je hra, nikoliv problém, který se má řešit. Pokud se na život budeme dívat jako na hru, bude nás život bavit. Život není problém, který je třeba vyřešit. Je to hra, která se má hrát naplno.

6 přesvědčení: Žijte tak, abyste mohli umírat s pocitem, že jste odevzdali a udělali, co jste mohli

Na smrti se nedá nic změnit. Každý okamžik je volba. Snažte se ve svém životě ze sebe vydat vše, co se dá.  Není důvod čekat stále na ten správný okamžik. Pokud to tak cítíte, dejte ze sebe to nejlepší hned, právě v tomto okamžiku.

7 přesvědčení: Nikdo vás stále nepozoruje a nezajímá se o vás, tolik, jak si myslíte. A to ohromně osvobozující skutečnost

Neděláme věci, proto aby se neřeklo, ale proto, že to chceme. Proč si dělat starosti, co si kdo o vás myslí? Oni se třeba strachují o to, co si o nich myslíte vy! Není to komedie?  Tím, že budete konat, co chcete, osvobodíte i ostatní a oni budou činit stejně.

8 přesvědčení: Nevíš – zeptej se, nechceš – řekni ne

Je vždy v pořádku ptát se a říci ne.  Předem se bát odpovědi, je hloupost a zbytečné stresování navíc. Čím více trénujete „dotázání“ a „ptaní si“, tím plnějším a bohatším se váš život stane.

9 přesvědčení: Tím, že sloužím v první řadě sobě samému, mohu lépe sloužit světu

Čím více se staráte o sebe, tím více rozšiřujete své kapacity na pomoc jiným. Je to opravdu tak jednoduché.

10 přesvědčení: Láska je nablízku vždy, ale musíte otevřít své srdce

Pouze pokud se sami uzavřeme do sebe, omezíme příval lásky do našich životů.