Kritéria pro výběr pohovkou pro obývacím pokoji

Čalounění

Trh nabízí velké množství moderního nábytku, včetně sedacích souprav. V současné době není těžké vyzdobit obývací pokoj moderními a stylovými prvky. Jaký typ pohovky je nejlepší zvolit? Záleží na vašem vkusu a interiérových složek.  Stejně dvoulůžková, jednolůžková a trojitá sedačka dokonale ozdobí interiér bytu, nemusíte se bránit hranatým modelů. U výběru bytového textilu, je třeba dávat pozor na mnoho faktorů: vzhled a design, funkčnost, spolehlivost a kvalitu provedení. Je nutné věnovat pozornost i rámu pohovky.  Na trvanlivosti rámu má vliv kvalita dřeva, ze kterého je vyroben. Přírodní a důkladně vysušené dřevo prodlužuje životnost pohovky o mnoho let. Pokud je sedačka příliš tvrdá bývá rám vyroben z dřevotřísky.

Čalounění – důležitý prvek v designu čalouněného nábytku

Na čalounění v kůži se v současnosti používá téměř výhradně hovězí useň v různých tloušťkách (od 0,9 do 4 mm) a také v různých designech a povrchových úpravách. Je třeba si uvědomit, že na standardní sedací soupravu je potřebných cca 35 m2 kůže. Sedačky potažené pravou kůži vám budou sloužit po mnoho let, využije ji vaše rodina a další generace. Netřeba říkat, že tato sedačka je mnohem dražší než textilová.  Levnější varianta – čalounická koženka se vyrábí nepřímým nanášením PVC (nebo kombinace PVC, polyuretanu, polyesteru, bavlny) na textilii (tkanou nebo netkanou). Dnes se již vyrábí v nekonečných variacích barvy, lesku, potisky, dezénu. Přes všechny skvělé vlastnosti kůže je nejvíce používaným materiálem látka. Uživatelé ji preferují kvůli relativně nízké ceně, neomezenému výběru designu a teplému, měkkému pocitu při sezení či lenošení v ležící poloze.

Jakým chybám se vyvarovat při výběru pohovky

  • Nekupujte sedačku ve výrazné barvě, která vás časem omrzí.

Vybírejte neutrální potahové látky, jež se dají jednoduše dekorovat různými polštáři a dekami.

  • Nikdy si nevybírejte potahové látky, které nejdou dobře čistit

Máte-li doma děti a chlupaté mazlíčky, volte omyvatelnou sedačku.

  • Nenechejte se unést moderním designem, dejte přednost pohodlí.

Příkladně polštářová sedací souprava nabízí velký komfort.

  • Nekupujte sedačku, která se vám nevejde do pokoje nebo nezapadne stylově.

Pro koupí sedačky udělejte důkladnou analýzu obýváku. Pokud okno propouští mnoho světla, zvažujte jemně barevné látky, které nevyblednou od slunce.

  • Nikdy nekupujte nekvalitní sedací soupravu.

I tady platí pořekadlo: ´Nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci´.