Genuine leather: Co to je a jak se o to starat

Genuine leather

Při čtení internetových článků nebo článků v časopisech můžete narazit na slova, kterým nerozumíte. Pokud se tak stane, raději se někoho zeptejte či si dané slovo vyhledejte, zlepšíte tak své obzory. Jestli jste v minulosti narazili například na slovo genuine leather, pátrat ve slovních nemusíte, protože vám řekneme, co to vlastně je a jak se o to případně starat.

S genuine leather jste se mohli setkat například v článcích o módě, protože je to něco, co se hojně využívá v módním průmyslu. Kromě oblečení či bot se z tohoto materiálu vyrábí i sedací soupravy nebo třeba potahy na židle. Mnozí možná už vědí, o co se jedná. Je to kůže, z níž celou řadu výrobků má mnoho z nás doma.

Kůže genuine leather je poměrně levná, možná právě proto patří k velice vyhledávaným materiálům. Jednotlivé výrobky ze zmíněného materiálu vypadají velice elegantně, navíc se ani každodenní používání na jednotlivých výrobcích jen tak nepodepíše.

Jak jsme zmínili, kůži genuine leather nekoupíte za draho. To ji odlišuje od klasické, pravé kůže. Bohužel nižší cena má své důvody, z nichž můžete být zklamaní. V této kůži je obsaženo více jak devadesát procent kůže, bohužel té recyklované kůže, která je zcela jiná, než ta poctivá.

Kde se s takovými výrobky setkáme?

Setkat se s takovými výrobky můžete například v levnějších prodejnách obuvi. Výrobky vždy mají označení „genuine leather“, tudíž na první pohled poznáte, že se skutečně jedná o recyklovanou, nikoliv pravou kůži.

Zatímco u bot si stačí vybrat jenom velikost, u sedacích souprav z tohoto materiálu si dejte pozor. Kůže genuine leather se může v záhybech ničit. Raději do sedacích souprav investujte, než abyste museli za pár let koupit sedačku novou.

Jak o výrobky pečovat?

Aby výrobky z recyklované kůže déle vydržely, je třeba o ně zvláštně pečovat. Nejlépe uděláte, když například boty a kabelky budete vyživovat kvalitním ochranným impregnačním prostředkem. Tím zabráníte usazování prachu či vlhkosti, který recyklovanou kůži ničí.

Výrobky nikdy nedávejte ke zdrojům tepla. Mohou totiž zkrabatět nebo ztvrdnout.