Zajímavosti o seriálu Hra o trůny, který se řadí k nejsledovanějším seriálům všech dob

Zajímavosti o seriálu Hra o trůny, který se řadí k nejsledovanějším seriálům všech dob

Jaký seriál se řadí k nejvíce oblíbeným? Jednoznačně je jedním z nejvíce oblíbených seriálů seriál Hra o trůny, který má i svou psanou podobu. Fanoušci seriálu jistě četli i sepsanou podobu, ovšem i ti si mohli nevšimnout několika zajímavých faktů. Sepsali jsme to nejzajímavější, co jste dost možná o seriálu doposud nevěděil. 

Fialové oči nevydržely 

Jednu ze změn oproti knižní předloze kromě navýšení věku postav představuje rovněž úprava jejich vzhledu. Daenerys Targaryen se v románech pyšní fialovýma očima. Ty však v seriálu již neuvidíme. Emilia Clarke a její bratr Viserys hraný Harry Lloydem původně nosili fialové kontaktní čočky, ale tvůrci seriálu se rozhodli, že čočky negativně ovlivňovaly schopnost herců vyjadřovat emoce hrdinů. 

Jazykové lekce online 

Pokud máte volnou chvíli a chtěli byste se ještě více ponořit do světa seriálu, můžete se pustit do studia jednoho z jazyků, jímž se v Západozemí mluví. Jazyková výuková stránka Duolingo nabízí kurz vznešené valyrijštiny. 

Komu by nestačilo studium jazyka, může svou lásku k seriálu vyjádřit i zvolením jména některého z hrdinů pro své dítě. V roce 2014 se například jméno Khaleesi umístilo na 755. místě v žebříčku nejpopulárnějších jmen v USA (v roce 2013 přitom získalo 1021. příčku). Ve Velké Británii se rovněž rozmohl trend pojmenovávat novorozence po hrdinech ze seriálu, a jména jako Khaleesi, Arya, Tyrion, Sansa, Brienne, Bran, Sandor a Theon získaly na oblíbenosti. 

Nejvytíženější herec 

A konečně, víte, kdo je nejvytíženějším hercem seriálu? Ačkoliv prvenství v počtu zahraných epizod drží Peter Dinklage, co do počtu ztvárněných rolí ho překonává velšský herec Ian Whyte. Whyte ztvárnil v seriálu hned čtyři úlohy – v první a druhé sérii si zahrál bílého chodce, v druhé sérii rovněž hrál Gregora Cleganea, ve třetí sérii se objevil jako bezejmenný obr a konečně v páté sérii hrál obra jménem Wun Wun.