Záclony zkrášlují domácnost, ovšem ne tehdy, když jsou špinavé. Jak je tedy vybělit?

Zkrášlení domácnosti

Přejete si mít ze své domácnosti dobrý pocit? V tom případě je třeba mít krásné záclony, které se velkým dílem podílí na dobrém prvním dojmu. Když záclony koupíme, jsou krásně čisté a bílé, ovšem ne vždy takové zůstanou. Bohužel se stane, že se ušpiní, usadí se na ně prach a už nevypadají tak krásně a svěže. V takovém případě je třeba je vyprat a vybělit, jenže jak to udělat?

Pokud byste zamířili do drogerií, určitě byste narazili na několik přípravků, které údajně pomáhají s bělením záclon. Jenže ne vždy je pravda to, co se píše na obalu. Většinou člověka doprovází silné zklamání, s nímž se ne každý umí vypořádat.

Raději dejte na naše osvědčené tipy a rady, díky nimž rychle dostanete záclony do stavu, kdy budou jako nové.

Citrony máme dnes a denně v lednici. Využijte je

O zázračné či kouzelné moci citronů jste jistě slyšeli. Jedná se o pomocníka v boji proti spáleninám nebo v boji proti usazenému vodnímu kameni uvnitř varné konvice. Málokdo ale ví, že citron pomáhá i v boji proti zašlým, špinavým záclonám.

Místo toho, abyste použili chemikálie s chlorem, raději vyperte záclony v obyčejné vodní lázni, která bude složena z voda a citronové šťávy v poměru jedna ku jedné.

Ocet jako další zázračný pomocník každé hospodyně

Kromě citronu je možné se obrátit i na ocet. I ten je všestranným pomocníkem, každé hospodyně. Pomáhá při umývání oken, ale také vyhrává boje s vodním kamenem v konvici stejně jako citron. Kromě toho dokáže ocet pomoct i v případě bělení záclon. Stačí, když se do dvou litrů vody přidá několik polévkových lžic octa a v tomto roztoku se záclony ponechají pár hodin. Následně se vyberou dle návodu na štítku a jsou opět jako nové!

Při praní záclon v pračce si dejte velký pozor. Přece jen se jedná o jemnou věc, kterou může pračka během procesu roztrhat. Používejte proto speciální sáčky na záclony, které dokážou zabránit jakémukoli poškození záclon.