Řiďte se pětihodinovým pravidlem a přidejte se k úspěšným

Řiďte se pětihodinovým pravidlem

O podnikatelích se ví, že neztrácí svůj čas. Moc dobře totiž vědí, že to, co udělají nyní, jim v budoucnu zajistí jejich svobodu. Pokud se chcete k úspěšným lidem přidat, je to prosté – dělejte to, co dělají oni. Nemusíte kopírovat celý jejich den, ale řiďte se takzvaným pětihodinovým pravidlem. Co je to za pravidlo a proč se mu říká pětihodinové?

Úspěšní lidé jsou toho názoru, že člověk nemusí mít velkou televizi, ale má mít naopak velkou knihovnu. A od toho se pětihodinové pravidlo odvíjí. Podnikatelé totiž tráví svůj volný čas tak, že si čtou. To je hlavní rozdíl mezi nimi a mezi neúspěšnými lidmi. Zatímco obyčejní, neúspěšní lidé tráví svůj čas sledováním oblíbeného seriálu, který znají nazpaměť, úspěšní dělají něco zcela jiného, a sice si čtou.

Knihy či audioknihy, na tom nesejde

Z nedávného průzkumu vyplývá, že zhruba 86 procent úspěšných respondentů si ve volném čase čte. Zhruba 63 procent úspěšných respondentů naopak poslouchá, ale audioknihy, a to například při jízdě v autě nebo podobně.

V čem tkví pětihodinové pravidlo?

Možná si říkáte, že vy nemáte dostatek času na čtení knih. Že máte rodinu, koníčky, přátele, zaměstnání. Je však třeba si uvědomit, že i úspěšní lidé mají práci, mají koníčky i rodinu. Jen zkrátka vědí, že jen díky knihám se mohou neustále sebevzdělávat, což je posouvá mílovými kroky dopředu.

Pětihodinové pravidlo zní, že si každý, ať už je sebevíc zaneprázdněný, najde minimálně hodinu denně na to, aby si četl. A když sečteme hodinu z každého pracovního dne, máme pět hodin, které během týdne věnujeme čtení.

Tímto pravidlem se řídí ti nejúspěšnější lidé na světě, k nimž se řadí Bill Gates, Warren Buffett nebo také Mark Cuban. Pětihodinové pravidlo také dodržují Jack Ma nebo Elon Musk. A věřte tomu nebo ne, i tito lidé mají neustále plné ruce práce, přesto si hodinu na čtení každý den najdou.