Hrajte ve svém životě hlavní roli

Hrajte ve svém životě hlavní roli

Nehrajte v životě druhé housle, přestaňte se obětovávat pro druhé a udělejte změnu. Žít dlouhodobě životy druhých místo svého, je opravdová časovaná bomba. Vaše štěstí se postupem času zcela vytratí, přijde únava, nechuť k životu, deprese a fyzické nemoci. Kdykoli se rozhodnete tvořit své štěstí, asi se nebudete shodovat s představami ostatních.

Na prvním místě

Je mnoho žen, které zapomínají na to, že jsou ony sami nejdůležitějším člověkem svého života. Co neprožijete teď, už nebudete mít nikdy příležitost zopakovat. Přesně víme, co by chtěli druzí, ale zacyklíme se v jejich přáních tak, že zcela zapomeneme na to, co bychom si přáli sami od života.

Citlivě reagujeme na potřeby partnera, rodičů a dětí, ale zapomínáme na to, co potřebujete my sami. Málokdy se ptáme sami sebe, co nás dělá šťastnými. Najděte si na sebe čas během každého dne čas pouze na sebe a na něco, co vás dělá šťastnými. Může to být úplně cokoliv, nemusíte se nikomu zpovídat. Říkejte pravidelně ne, když je třeba říci opravdu ne, a ano, je-li třeba říci ano. Být šťastný je otázkou tréninku, proto to nevzdávejte, nedělejte ze sebe sluhy a odmítejte žít životy druhých.

Neplňte očekávání jiných

Možná vás šťastnými dělá štěstí druhých a ještě víc, když plníte očekávání druhých. To většinou přebíráme z původní rodiny. Jsme hodným dítětem, co nezklame své rodiče a splní jim vše, co si přejí a naplní jejich ambice. Běžte úplně jinou cestou, ne nijak horší, někdy ani lepší, ale hlavně tou svou. Lepší je pokazit si ten život podle sebe, než podle toho, jak chtějí ti druzí. Dovolit něco sami sobě neznamená sobectví. Dovolte si to, co si zasloužíte.

Lidé nám zrcadlí, jak se sami k sobě chováme a stanovujeme si priority. Jestliže lidem neříkáme, co potřebujeme a co je pro nás důležité, potlačujeme sami sebe a svá přání. Lidé nám pak svým chováním zrcadlí to, co škodlivého provádíme sami sobě. Platí, že se sami k sobě musíme chovat tak, jak si přejeme, aby se jiní také chovali k nám.