Šťávy pro vyrovnání kyselosti v těle. Jakým dát šanci? 

Šťávy pro vyrovnání kyselosti v těle. Jakým dát šanci?

Kyselé prostředí je živnou půdou pro vznik mnoha nemocí. Když je naše tělo v kyselém prostředí, uvádí se, že může vzniknout až stovka onemocnění. Jak tomu předejít?  

Není potřeba kupovat hotové šťávy 

Žádné konzervanty do svého těla nedávejte. Mnohem lepší bude, když si budete své životabudiče připravovat zcela sami. Čerstvé a plné živin. S jejich pomocí se vám podaří dobře bojovat proti působení volných radikálů. Tyto látky v našem těle vznikají v době, kdy konzumujeme nezdravou stravu, nebo když jsme například ve stresu. Svůj vliv má také životní prostředí. Kyselé prostředí je následně odpovědné za vznik cukrovky, rakoviny, obezity nebo dny.  

Co si připravit jako první?  

Jako první šťávu si dejte mrkvovou. Kupte si čerstvou mrkev a projeďte ji odšťavňovačem. Zbytky dužiny vám skvěle poslouží pro váš vermikompostér, pro krmení králíků nebo drůbeže. Mrkvovou šťávu následně doplňte o pár kapek šťávy z citrónu. Přidejte tři kapky olivového nebo kokosového oleje a životabudič je na světě.  

Druhý den, nová dobrota 

Na druhý den si připravte další vynikající šťávu. Nyní budete dělat směs. Dvě třetiny mrkve, jedna třetina petržele. Tato šťáva vám velmi zachutná. Pokud by vás neoslovila, nic se neděje. Přidejte ještě půlku jablka a odšťavněte ji. Opět přidejte citrón a olej.  

Řapíkatý celer  

V poslední době se stále více skloňuje tato úžasná zelenina. Z řapíkatého celeru se vám podaří udělat vynikající šťávu během několika málo minut. Šťavnatý kousek ani nepotřebuje vysoké otáčky k odšťavnění. Jako odměna vám bude jeho příznivý účinek na náš organismus. Správná strava je jako nejlepší pleťová maska. Navíc dokonale odkyselí váš organismus.  

Dopřejte si zeleninové šťávy každý den. Stačí jedno deci, ale pravidelně. Můžete zkusit i celer, červenou řepu, nebo třeba trošku bylinek v podobě kopřivy či medvědího česneku. Stačí pár kapek ke klasické mrkvovce a vaše tělo má opět příliv živin, které nezbytně potřebuje.