Společenské hry ocení pod stromečkem i starší děti. Jaké vybrat?

Společenské hry ocení pod stromečkem i starší děti. Jaké vybrat?

Přemýšlíte nad tím, co darovat pod stromeček těm nejmenším? Sázejte na hračky, ale samozřejmě nezůstávejte jenom u těch, které jim prakticky nic nepřinesou. Volte spíše takové hračky, které budou přínosem. Mluvíme zejména o společenských hrách, které jsou k sehnání i pro děti od šesti let. Že nevíte, po jakých konkrétních sáhnout? Vyplatí se vsadit veškerá esa v rukávu na několik níže zmíněných! 

Jak již bylo zmíněno, společenské hry budou pro děti přínosem. Zatímco některé rozvíjí jejich fantazii, jiné zase zkouší trpělivost a trénují je ve vytrvalosti. Vybrali jsme dvojici společenských her, které děti zaujmou, a to dokonce více než mobilní telefon, na kterém pravděpodobně tráví hodně svého volného času. 

Společenské hry pro děti od 6 let 

S nástupem školních povinností zajímají dítě více hry na mobilním telefonu. A to je samozřejmě špatně. Většina her, které si děti dokážou samy stáhnout nemají žádný vzdělávací charakter, bohužel. Proto se vyplatí jim koupit společenskou hru, při které budou moct mobilní telefon alespoň na okamžik odložit. Jenže jakou hru vybrat? 

Příšerky ze skříně 

Pokud je klasické hry v podobě “Člověče, nezlob se!” nezajímají, vyrukujte s trochu jinými, modernějšími alternativami. Za zkoušku stojí hra “Příšerky ze skříně”, která je určená dětem do osmého roku (ovšem i starší hodně baví). Úkolem hry je zahnat veškeré příšery zpátky do skříně. Jestliže se dítě strašidel bojí, je to účinný způsob, jak strach překonat.  

Jungle Boogie 

Až dítě dosáhne osmého věku, pořiďte mu knihu Jungle Boogie. Mluvíme tu o velice zábavné hře, která velké školáky naprosto dostane. Spočívá vlastně v množení vší, které přeskakují na opice. I když to možná zní nechutně, hra poukazuje jenom na kruh života. Navíc je to hra o přechytračení a děti ji jistě budou milovat.