Tipy, jak vyřešit problémy s internetovým připojením

Tipy, jak vyřešit problémy s internetovým připojením

Internetové připojení je dneska to, bez čeho se neobejdeme. Řada lidí začala pracovat formou home office, což mělo za následek časté výpadky internetu. Za výpadky nebo jinými problémy s internetovým připojením však také stojí nejen zmiňovaná přetíženost systému, ale také venkovní podmínky. Vítr nebo bouřka – to jsou časté důvody, proč internet přestane fungovat tak, jak má. V takových chvílích si pokládáte otázku, jak problémy s internetovým připojením vyřešit. Vždyť to musí jít i jinak než s pomocí zkušeného technika!  

Pokud vám zrovna nejde internet, přesto potřebujete být alespoň na malou chvíli on-line, máme pro vás několik tipů, které vyřeší nejčastější problémy s internetovým připojením.  

Vypnout a zapnout 

Stejně jako když nejde mobilní telefon, i v případě nefunkčnosti internetu se doporučuje jedna věc, a sice vypnout a zapnout zařízení. I když se najdou lidé myslící si, že to škodí zařízení, pravdou je, v mnoha chvílích to může pomoct. Proto i v případě, že vám vypadne internetové připojení, zkuste dřív, než zavoláte technika, router vypnout, pár vteřin počkat a poté ho opětovaně zapnout.  

Pomoct může i Windows 

Pokud jste vlastníkem zařízení s Windows, pak stačí najet v nastavení do “nastavení sítě”. Právě zde totiž můžete opravit automaticky chybu, ke které došlo v souvislosti s internetovým připojením. Samozřejmě pokud je problém u samotné společnosti, problém se nevyřeší, ale často je problém ryze ve špatném připojení. A to by Windows mohl vyřešit během pár minut.  

Použijte jiný prohlížeč 

Mnohdy není takovým problémem internetové připojení jako to, jaký internetový prohlížeč používáte. Internetové prohlížeče mají tendenci zasekávat se, pomalu se načítat a to se může jevit pro uživatele otravné. Nemusí se však rozčilovat, stačí otevřít danou webovou stránku v jiném prohlížeči. Internetové prohlížeče mohou být přetížené nebo se problém může vyskytovat v nich, ne v internetovém připojení.