Praktické tipy, jak vybrat dveřní kování

Praktické tipy, jak vybrat dveřní kování

Možná si říkáte, že výběr kování je naprosto snadný. Přece jenom je klika poslední doplněk, který koupíte do bytu nebo domu. Jenže pokud se zajímáte o bytový design, pak zkrátka víte, že výběr dveřního kování je velice důležitý a že i obyčejné kování se znatelným způsobem podílí na celkovém vzhledu interiéru. Nepodceňte proto výběr, abyste si pro kování na interiérové dveře nebo pro kování pro posuvné dveře nemuseli v jednom týdnu chodit vícekrát. 

Aby výběr dveřního kování nebyl pro vás tak těžký, máme pro vás několik praktických tipů, které vám jistě pomůžou. 

Vyznejte se v typech kování

Pokud si chcete pořídit kování na dveře, musíte vědět, na jaké dveře kování chcete dát a jaké vůbec existují typy. Existuje například bezpečnostní kování, které se používá logicky u vchodových dveří. Ale mnozí lidé je montují i na interiérové dveře (například v kancelářích nebo firmách). Pak existuje klasické exteriérové kování, které se montuje nejčastěji na branky nebo na podobná místa. Mají své místo především venku, proto jsou vyráběny z kvalitního a odolného materiálu. 

Pak existuje klasické interiérové kování, které se používá nejčastěji. A to je rozděleno na štítové kování a na rozetové kování. Zatímco rozetové kování má kliku a otvor na klíč odděleně, štítové kování je má naopak pospolu a tvoří tak jeden díl. Jista na kvalitu je jinak nábytkové kování Blum.

Na jakou stranu jsou orientovány vaše dveře?

Při výběru vhodného kování vám pomůže i to, na jakou stranu jsou vaše dveře orientovány. Směr vašich dveří si zapamatujte hlavně v případě, že chcete koupit bezpečnostní kování nebo kování ve stylu klika/madlo či koule/klika. 

Jaká je tloušťka dveří?

Zajímat vás bude jistě i tloušťka dveří. Většině lidem se zdá být tloušťka dveří naprosto zbytečná, ale opravdu zbytečná není. Díky tloušťce hravě určíte délku spojovacích šroubů, tudíž namontujete dveřní kování bez sebemenších problémů.