Hubnutí po čtyřicítce není snadné. Vyhněte se konkrétním jídlům a zvládněte to

Hubnutí po čtyřicítce není snadné. Vyhněte se konkrétním jídlům a zvládněte to

Pro ženu je štíhlá postava to stejné, jako když má muž vysněné auto v garáži. Je to zkrátka úspěch, který je třeba oslavovat v každém věku. S plynoucími léty je však pro ženu čím dál těžší dosáhnout štíhlé figury. Zejména po čtyřicátém roce života jsou ženy po dvou dětech, často už i po rozvodu, jejich tělo nemá tak rychlý metabolismus jako dřív. Pokud patříte k lidem, kteří chtějí také po čtyřicátém roce života dosáhnout vysokého sebevědomí díky skvělé postavě, doporučujeme se především zaměřit na svůj jídelníček. Ten je v tomto případě a v tomto věku klíčový.  

Na svém jídelníčku byste měli pracovat – vyhodit z něj byste měli zejména několik potravin nebo nápojů, jež mohou mít za následek zvyšující se číslo na váze ve velice blízké době. O jakých potravinách nebo nápojích je vlastně řeč? 

Slazené nápoje, limonády, sirupy 

Zejména po čtyřicátém roce života byste měli ze svého života odstranit veškeré slazené limonády, nápoje nebo sirupy, jelikož to jsou doslova zabijáci vaší krásné, pevné a štíhlé postavy. Důvod je prostý – obsahují mnoho cukru, který však po čtyřicítce už vlastně nepotřebujete. Jinými slovy se jedná o prázdné kalorie, které způsobují jenom další tukové polštářky na těle. Slazené nápoje a limonády proto nahraďte ideálně vodou obohacenou třeba o citron nebo limetu či okurku.  

Tučné mléčné výrobky 

Čemu dalšímu byste se měli po čtyřicítce vyhnout? Jednoznačně tučným mléčným výrobkům, které opět neznačí nic dobrého – právě naopak. Jedná se jen o cukry a nezdravé tuky, které budou mít na vině další tukové polštářky podobně jako slazené limonády a sirupy. Konkrétně mluvíme například o sekaně, majonéze, o krémech na dorty nebo o podobných tučných mléčných výrobcích.  

Salámy, paštiky 

Ujíždíte si na libových, mastných salámech, po kterých vaše chuťové buňky doslova prahnou? I těm byste se měli vyvarovat, nejsou po čtyřicítce vhodné. Stejně tak si dejte pozor na paštiky nebo na sádlo, které si milujete potřít na chleba.