Dlouho odkládané rekonstrukce nemovitostí se konečně staly skutečností, a to vloni na jaře, kdy k nám zavítal nový typ koronaviru. Lidé najednou museli zůstat v karanténě, nemohli chodit do práce nebo jim bylo nařízeno pracování formou home office. Jinými slovy se řada lidí ocitla doma a čas, který měli doma navíc, chtěli nějak využít. Pustili se proto do dlouho očekávaných rekonstrukcí bytů, za nimiž stál hlavně nevyhovující vzhled interiéru.
Nehezky vymalované stěny, ošklivý a už nevyčistitelný koberec nebo jenom touha po změně – když zkrátka vzhled domu nevyhovoval, lidé brali do rukou štětce a barvy, kupovali na internetu nové bytové vybavení a pustili se do dlouho odkládané rekonstrukce. Zásadní zásahy řešili s profesionály.
V mnoha případech však za rekonstrukcí nestála touha po novém, krásném interiéru, ale zcela jiné důvody.
Staré a poškozené rozvody, případně instalace nového vytápění
Před zimou se většina lidí chtěla pořádně ochránit před úniky tepla nebo před příliš vysokými zálohami na energie. Při zkoumání se zjistilo, že na vině vysokých poplatků mohou být staré a poškozené rozvody vody nebo odpadů, případně na vině mohou být špatně instalované či neúsporné topné systémy, jež klidně mohly i vytopit sousedy nebo způsobit jiné podobné havárie.
Kompletní rekonstrukce, při které došlo k nainstalování vyhovujících a úspornějších opatření tak byla neodkladnou a díky většímu množství času, jež lidé od loňského jara mají, si to lidé opravdu odškrtli ze svého TO-DO listu.
Na vině rekonstrukcí byla i nevyhovující dispozice bytu
Co také stálo za spuštěním rekonstrukce bytu, byla nevyhovující dispozice bytu. Zatímco někdo toužil po větší koupelně, jiný chtěl zase zkrátit chodbu nebo rozdělit obývací pokoj na dva pokoje, aby vznikla místnost pro klidný a ničím nerušený home office.