Snad všichni se shodneme na tom, že stěhování je náročná činnost, kde nás jediná chyba může stát spoustu peněz i času navíc. Vyplatí se začít ho plánovat už s předstihem a nenechávat vše na poslední chvíli. Jaké jsou nejčastější chyby, které při stěhování děláme?
„To přeci zvládnu sám!“
Možná si myslíte, že stěhování v Praze zvládnete sami – vždyť budete bydlet jen o pár bloků dál! Jenže ať už se stěhujete v rámci jednoho města, nebo přejíždíte z jednoho okresu do druhého, ušetříte si spoustu nervů a času, když necháte stěhování na odbornících. Navíc je u nich menší riziko zranění a nechtěného rozbití drahocenných věcí. Pokud už ale stěhovací firmu vyberete, nezapomeňte si ji dobře prověřit.
„Do krabic toho vtěsnám co nejvíc, ušetřím místo“
Jedním z nejčastějších problémů při stěhování je přeplňování krabic ve snaze ušetřit prostor. Jenže každá krabice má určitou nosnost, a pokud ji překročíme, hrozí, že se nám po zvednutí celý obsah vysype na podlahu. Velké igelitové pytle jsou skvělým řešením na oblečení, ostré předměty do nich ale raději vůbec nedávejte, jinak by se mohly protrhnout.
„Věci ze zásuvek nemá cenu vyndávat“
Někteří lidé nerozkládají nábytek, aby ušetřili čas a nemuseli v novém domově řešit složité skládání. To je samozřejmě možné, pokud se rozměrově vejde to stěhovacího auta, ale musíte z něj předtím vyndat veškerý obsah a ze skříní vytahat police a zásuvky. Jinak bude nábytek zbytečně těžký a obsah by se mohl při převozu zničit. Poté nábytek obalte folií, aby nedošlo k jeho poškození nebo odření.
„Je jedno, kdy se přestěhuju“
Stěhování není jen o převezení všech věcí a krabic do nového bydliště. Čas a dobu stěhování si musíte dobře promyslet předem, zajistit parkovací místo pro stěhovací vůz, předat klíče majiteli starého bytu a zařídit si hlídání pro děti nebo domácí mazlíčky. Rozhodně se nestěhujte v den, kdy je na silnicích silný provoz a tvoří se kolony a zácpy. Také nezapomeňte v rámci dobrých vztahů upozornit nové sousedy na možný hluk, který při stěhování vznikne.