Naučte se používat bylinky. Jaké především?

Naučte se používat bylinky. Jaké především?

Když člověka něco sužuje, rázem sáhne po farmaceutických produktech z lékárny. Jenže léky nejsou v mnoha případech to nejlepší, co si člověk může naordinovat. Léky jsou naopak to, co tělo ruinuje. Abyste předcházeli zdravotním komplikacím, přesto však vyléčili neduhy, které vás zrovna sužují, vyplatí se naučit používat bylinky. Ale jaké? Vždyť je těch bylinek požehnaně! 

Příroda jako taková je velice mocná a dává nám opravdu mnoho darů. Bylinky jsou jedním z nich. Lidé by se měli naučit používat bylinky, a to především z toho důvodu, že člověka zbaví zdravotních problémů daleko efektivněji než léky z lékáren. Prozraďme si, jaké konkrétní bylinky se vyplatí užívat především.  

Levandule lékařská 

Na bylinkových zahradách je velice často pěstována levandule lékařská. Jedná se o poměrně aromatickou bylinku, která má mnoho pozitivních účinků. Například čaj z ní pomáhá na cystitidu, levandulový olej ulevuje při menopauze nebo je úlevou na pocuchané nervy. S levandulí se také léčí nachlazení, a to tak, že se inhaluje. Kromě jiného levandule pomáhá při problémech se spánkem.  

Dobromysl obecná 

Mezi tradiční léčivé bylinky patří také dobromysl obecná, což je bylinka, která se využívá především při přípravě nejrůznějších pokrmů, jež spadají do středozemní kuchyně. Dokáže léčit nejen nachlazení, ale také má protizánětlivé účinky, umí zmírnit záněty ústní dutiny nebo posiluje srdeční činnost.  

Máta peprná 

Mátu milují mnozí z nás. Je známá pro svou mentolovou vůni a chuť. Umí upravit zažívání, také pomáhá při nechutenství, zároveň zmírňuje potíže se žlučníkem či pomáhá léčit nachlazení. Taktéž má prozánětlivé účinky, uklidňuje člověka a zkvalitňuje jeho spánek, je to mimo jiné i přírodní afrodiziakum. K jejím dalším účinkům patří úleva od bolestí hlavy, svalů a migrény, taktéž ulevuje od střevních problémů.