Proč pít zelený čaj?

Proč pít zelený čaj?

Dodržovat pitný režim – to je základ pevného zdraví, zdravého života a kromě jiného také hubnutí. Jenže tímto pitným režimem se nemyslí pití nejrůznějších bublinkových nápojů nebo sladkých šťáv. Myslí se tím zejména pití klasické obyčejné vody z kohoutku, která neobsahuje žádné kalorie. Samozřejmě svůj pitný režim můžete něčím zpestřit, a to ideálně bylinkovými čaji nebo zelenými čaji. Mimochodem, věděli jste, že právě zelený čaj je skvělé pít z několika důvodů? 

O zeleném čaji toho bylo napsáno a povězeno hodně. Sice má své stinné stránky, ale více v sobě ukrývá výhod. I když zelený čaj dehydratuje organismus, to neznamená, že jinak není tělu prospěšný. Prozraďme si hned několik důvodů, proč bychom ho měli pít.  

Zelený čaj nám dodá energii 

I když se to mnohdy nezdá, zelený čaj nám dodává energii. Obsahuje totiž velice účinnou složku, a to konkrétně kofein, který jinak najdeme v kávě. V porovnání s kávou je však zelený čaj daleko zdravější alternativa vyhovujícího nápoje. Jak jsme však zmínili, v nejlepším případě byste ho měli pít společně s čistou vodou, aby nedocházelo k dehydrataci organismu.  

Zelený čaj zabíjí bakterie 

Co dalšího umí zelený čaj? Umí například zabíjet bakterie, které se v člověku nachází a které mohou rázem způsobit nepříjemné onemocnění nebo nachlazení. Zelený čaj zejména zlikviduje bakterie nacházející se v dutině ústní. Právě zde se totiž nachází bakterií nejvíce z celého lidského těla. Zelený čaj totiž obsahuje katechiny, což jsou právě látky bojující proti zmiňovaným bakteriím.  

Zelený čaj předchází mnoha nemocem 

Obáváte se Parkinsonovy choroby nebo je vaším strašákem ve skříni spíše Alzheimerova choroba? V každém případě vám pomůže zelený čaj, který je známý tím, že zmiňovaným nemocem předchází, až tak silný zelený čaj je.  

Tak co, vyzkoušíte ho?