Jaké superpotraviny zlepší vaše zdraví?

Jaké superpotraviny zlepší vaše zdraví?

O superpotravinách jste jistě slyšeli. Jedná se o hit letošní doby, dalo by se říct, že se jedná o trend ve světě zdravého stravování. Superpotraviny jsou potraviny, které mají podle všeho daleko více živin a tělu prospěšných látek než jiné potraviny. Dokážou navíc s tělem zázraky, pozitivně ovlivňují lidské zdraví a mnohdy slouží jako ochrana proti závažným a velmi nebezpečným onemocněním. Víte, jaké konkrétní superpotraviny zlepší vaše zdraví? Pojďme se ve světě superpotravin trochu vyznat.  

I když superpotraviny jsou pro mnohé novinkou, jedná se o slovo, které se začalo používat už v minulém století. Pokud se však zajímáte o zdravý životní styl, určitě jsou superpotraviny součástí vašeho životního stylu už dlouhá léta. Prozraďme si některé superpotraviny, které nejsou tak známé, ale které za to dokážou s tělem opravdu zázraky.  

Znáte spirulinu? 

Spirulina je tmavozelená vodní mikrořasa, kterou znali už dávní Inkové. Jedná se o superpotravinu, která dokonale detoxikuje játra, která navíc očistí krev a ledviny, také reguluje hladinu cholesterolu v krvi. A také působí jako probiotikum, dokáže odstranit zácpu a pozitivně působí i na nervový systém člověka.  

A co chlorella? 

Chlorella je trochu známější, často se používá jako doplněk stravy. Obsahuje hromadu vitaminů a minerálů, jako je třeba hořčík nebo zinek. Navíc se dobře stravuje, dokáže ulevit od alergií a bojuje proti únavě. Dokonce zlepšuje trávení.  

Rybí olej jako strašák mnoha z nás 

Rybí olej lidé znají ze svého dětství, kdy rodiče nebo prarodiče nutily své děti tento olej konzumovat. I když pro mnohé je rybí olej velkým bubákem, je třeba říct, že dnes si můžete rybí olej koupit ochucený, což už není tak hrozné. Rybí olej je rozhodně dobrý třeba pro mozek, také přispívá ke snížení indexu tělesné hmotnosti nebo bojuje proti špatným náladám či depresi.