Bylinky proti komárům. Jaké zahání nepříjemný hmyz?

Bylinky proti komárům. Jaké zahání nepříjemný hmyz?

I když doba, kdy nás komáři v noci doslova otravovali a budili během krásných snů, je zase pryč, měli bychom se začít připravovat na sezonu nadcházející. Komáři jsou během letních měsíců velkým problémem a měli bychom se naučit s nimi bojovat. Samozřejmě jedním řešením je ponechat v domácnosti pavouky, které se komáry živí, ale zase nelze mít ze své domácnosti jednu velkou pavučinu. Proto vsaďte na sílu bylinek, protože právě na ně je v této chvíli spolehnutí.  

Navíc sílu bylinek je možné využívat nejen doma v ložnici, ale také venku. Stačí, když si je zasadíte do záhonů vedle pergoly nebo vedle ohniště. Rázem na vás komár nebude moct.  

Komáři nemají v lásce citronovou vůni meduňky 

Mezi bylinkami, které zahání nepříjemné komáry bychom našli meduňku lékařskou, která je mimo jiné skvělá na usínání (bojuje proti nespavosti). Komáři nemají v lásce její citronovou vůni. I když vám možná voní naprosto dokonale, komáři nejsou jejími zastánci. Kromě toho, že vás meduňka zachrání v okamžiku, kdy vás komáři začnou okupovat, také bude spásou při štípnutí. Od nepříjemného svědění totiž velice rychle ulevuje.  

Levandule proti veškerému otravnému hmyzu 

V mnoha domácnostech se nachází hromada levandule. Levandule je v květináčích, také ve vonných sáčcích pověšených ve skříni. Proč tomu tak je? Není to jenom proto, že krásně voní, ale také umí zahánět prakticky jakýkoli hmyz. Kromě komárů umí zahnat moly ve skříních s oblečením i moly v kredenci, kteří napadají hlavně sypké potraviny.  

Šalvěj i proti černým myšlenkám 

Další skvělou bylinkou, která zabraňuje vniku komárů do domácnosti, je šalvěj lékařská, která kromě toho umí také zahánět černé myšlenky. Navíc má i mnoho zdraví prospěšných účinků, proto na ni vsaďte svá esa v rukávu.