Máte domácí mazlíčky? Volte neškodné pokojové rostliny do interiéru

Máte domácí mazlíčky? Volte neškodné pokojové rostliny do interiéru

Mít v domácnosti domácí mazlíčky, to je opravdu obrovská radost. Jenže domácí mazlíčkové se nesnáší zrovna dobře s pokojovými rostlinami. Tedy s mnohými ne. Některé druhy pokojových rostlin jsou totiž pro ně velice nebezpečné, bohužel. Jestliže se však pokojových rostlin ani domácích mazlíčků nechcete vzdát, máme pro vás seznam pokojových rostlin, které se s domácími mazlíčky snáší opravdu dokonale.  

Umíte si snad představit domácnost bez pokojových rostlin? Rostliny zkrášlují domácnost, také jim přináší život. Je však třeba konstatovat, že mnohé druhy jsou pro domácí mazlíčky nebezpečné. Zmiňme si však bezpečné pokojové rostliny, které domácím mazlíčkům neudělají zhola nic.  

Kalatea 

I když se vám na první pohled může zdát kalatea jako jedovatá rostlina, jedovatá rostlina to opravdu není. Jedná se o krásnou, barevnou rostlinu, která není nijak náročná na péči. Potřebuje vesměs ke svému spokojenému životu jenom rozptýlené světlo, vlhkou, ne však přemokřenou půdu. Pakliže se budete o rostlinu starat podle předpisů, bude vás rostlina těšit svými neobvyklými listy a svým tvarováním listů.  

Palma vznešená 

Palma vznešená je zejména pro kočky velkým lákadlem, i když často na listy palmy kočky nedosáhnou. Naštěstí se jedná o rostlinu pro kočky zcela nezávadnou, stejně tak je palma vznešená bezpečná pro jiné domácí mazlíčky. Můžete si ji tedy s čistým svědomím pořídit do svého interiéru, můžete si ji postavit například do rohu místností či na podobná místa. Jen rostlinu nezapomínejte pravidelně přihnojovat.  

Pepřinec 

Další rostlina, která se skvěle snáší s ostatními obyvateli domácnosti v podobě domácích mazlíčků, je pepřinec. Pepřinec nejen, že je zcela bezpečný, ale také funguje jako čistička vzduchu. Díky své nabídce nejrůznějších variant můžete mít v každé místnosti pepřinec v krapet jiné podobě.