Pěstujeme pileu. Jak na to? A je květina náročná?

nalepte tapety

Jednou za čas každý dům potřebuje mít takzvanou novou fasádu. Ještě častěji se ale musí malovat interiér. Zejména pokud jsou v domácnostech děti, mnozí rodiče musí malovat zdi i několikrát ročně. Pokud jste se zrovna rozhodli pro malování zdí, máme pro vás tip – netrapte se při malování, zanedlouho byste stejně museli malovat znova. Raději si práci trochu usnadněte a místo malování se pusťte do nalepování tapet.

I když si možná myslíte, že tapety už dávno vyšly z módy, pletete se. Tapety z módy opravdu nevyšly, možná jen na pár let. Důležité je vědět, že tapety jsou in nyní – jedná se o typický retro styl, kterým může oživnout nejedna místnost.

Pokud máte tedy dilema týkající se toho, jakou barvou jednotlivé zdi v místnosti namalujete, doporučujeme vám zaměřit se na tapety. Ty jsou mnohem lepší alternativa, jak zamaskovat špinavé zdi.

Jaké tapety zvolit?

Dnes už existují takové tapety, které je možné utřít a udržovat. Pokud dítě tapety zašpiní svými špinavými ručkami, můžete snadno vzít mokrou utěrku a tapety umýt. I takové praktické tapety zakoupíte v mnoha krásných vzorech.

Při výběru se nedívejte na cenu, ale spíše na kvalitu tapet a na motiv. Jednobarevné tapety nejsou moc hezké, raději zvolte tapety s motivem či vzorem.

Jaký motiv či vzor volit?

Pro jaký motiv či vzor se rozhodnout? To je otázka do loterie. Dnes jsou in zejména takové vzory, které lze zařadit do stylu art deco – vypadají tedy na první pohled velmi luxusně až majestátně. Jedná se o vzory připomínající baroko, které jsme možná vídali i v mnohých krásných zámcích.

Pokud chcete spíše něco jednoduššího, tapety znázorňující přírodní materiály jsou také velmi vkusné a velmi moderní. Myslíme tím tapety znázorňující dřevo nebo jiný podobný materiál. Tapety s přírodou volte jen takové, které nemají žádné vyzývavé barvy. A dejte si pozor na to, kam tapety znázorňující přírodu lepíte.