Typicky jarní květiny, kterými rozzáříte okenní parapety

Typicky jarní květiny, kterými rozzáříte okenní parapety

 S prvními jarními slunečními paprsky se chystáme konečně osvěžit naše okenní parapety. Snažíme se o to, aby náš dům už nevyzníval studeně a chladně díky vánoční dekoraci, ale snažíme se spíše přinést do domu kus jara – kus barevného, pestrého a teplého jara. Letos přišlo jaro poměrně brzy, a tak jsme se se zářivými květinami na okenních parapetech mohli setkali už během února. Pokud jste však čekali, až zimní mrazíky odejdou, začali jste s výzdobou svých okenních parapetů až nyní. A pokud se tak opravdu stalo, máme pro vás několik tipů na typicky jarní květiny, které si rozhodně zaslouží místo na jednom z okenních parapetů domu.  

V případě, že jsou ještě okenní parapety domu prázdné, nejspíše se rozhodujete, jaké květiny do květináčů zasadit. Muškáty jsou sice super, na druhou stranu jsou to spíše pozdní jarní až letní květiny, které mají ještě čas. Nechte je proto ještě na místě, kde přezimovali, a raději na své okenní parapety dejte nějakou z níže uvedených květin.  

Barevné primule 

Typicky jarní květinou jsou barevné primule, které nejsou drahé. V květinářstvích je koupíte za pár desítek korun. Jsou však tak krásně barevné, že vašemu domu i s bledou fasádou dodají zářivý a radostný vzhled. Navíc je později můžete zasadit do svého záhonku, až se půda trochu ohřeje. Vydrží po celou teplou sezonu, někdy se dokonce stane, že přečkají i zimu (nejedné zahrádkářce kvetly primule i během zimy).  

Žluté narcisy 

Pokud nemáte ve svém záhonu zaseté narcisy, určitě by neměly chybět ve vašich květináčích na okenních parapetech. Sice nevydrží až do léta, ale jsou to typicky jarní květiny, které na první pohled hned zaujmou. Jsou ideální na Velikonoce, proto si jimi osázejte okenní parapety dříve, než tyto oblíbené jarní svátky přijdou.  

Hyacinty svítí mnoha barvami 

Pokud nemáte na okenním parapetu moc místa nebo si chcete něco jarního přinést domů, doporučujeme hyacinty. Nikdy se však v květinářství neptejte na barvu, nechte se překvapit tím, do jaké krásné barvy hyacint rozkvete.