Kladné reference pro firmy znamenají mnoho. Mohou rozhodovat o nových pracovnících

Kladné reference pro firmy znamenají mnoho. Mohou rozhodovat o nových pracovnících

Co je v současné době pro firmy důležité? Každá firma se snaží především o to, aby měla vysoké tržby a zisky. To je samozřejmě jasné, ale aby k tomuto mohlo docházet, musí mít firma ve svých řadách schopné pracovníky, kteří se postarají o klidný a bezproblémový chod podniku. Ne nadarmo se říká, že v zaměstnancích je síla, a mnozí zaměstnavatelé si musí uvědomit, že bez zaměstnanců by jejich podnik nepracoval a nešlapal tak, jak pracuje a šlape. Jenže právě takových zaměstnanců chybí a zaměstnavatelé si konečně začínají uvědomovat, že podnik opravdu nestojí jenom na jejich bedrech a že k dobře fungujícímu podniku se potřebují i zaměstnanci. Jenže ti do některých firem nejdou z prostého důvodu – z důvodu negativních referencí firmy. 

Mnohé firmy mávnou rukou nad negativními hodnocením nebo referencemi, které se objeví na internetu. Pravdou však je, že právě na referencích záleží. Právě reference mohou rozhodovat o nových pracovnících, které mnohé firmy opravdu postrádají. 

Lidé se na reference dívají, zajímají se o ně

Málokterá firma si uvědomuje, že stejně jako ona sjíždí sociální sítě uchazečů o práci, tak i potencionální zaměstnanci sjíždí profily firem na internetu. Ani zaměstnanci nechtějí chytit zajíce v pytli, chtějí si už před prvotním pohovorem zjistit o firmě vícero informací, které třeba nejsou k naleznutí na stránkách firmy. 

A tak se klidně o hodiny pročítají nejrůznějšími stránkami, kde je hodnocení firem uvedeno. A dělají si tím pádem jistý obrázek o firmě, do které chtějí vstoupit nebo se kterou chtějí třeba jen začít spolupracovat. 

Na referencích záleží

Jinými slovy – na referencích opravdu záleží. Dnes existuje mnoho webových stránek, kde se seskupují reference, firemní zkušenosti nebo hodnocení firem. Například k nim patří stránky www.firemni-zkusenosti.cz nebo www.hodnoceni-firem.cz.