Ať jsou novinky z obce stále na očích

Ať jsou novinky z obce stále na očích

Co je nového ve vaší obci? Co se zrovna bude v obci dít? To chtějí vědět zejména občané. Každý starosta by se tak měl snažit o to, aby občané byli neustále informováni o novinkách a aktuálním dění. Bohužel ne každá obec je občanům tak blízko, bohužel ne každá obec občany zavčasu informuje nebo vůbec informuje o novinkách a blížících se akcích. O mnohých akcích se občanů dozvídají až s rapidním zpožděním nebo po proběhnutí akcí. Jelikož je i v zájmu samotného starosty to, aby občané informováni byli s předstihem a účastnili se tak ne zrovna levných akcí, které pro ně pořádá, pomůžeme vám. Existují totiž dvě věci, které mohou rapidně zlepšit informovanost ve městě i obci. 

V současné době se stále v mnoha obcích využívá k hlášení novinek hlášení rozhlasu. Jenže hlášení rozhlasu není zrovna nejefektivnější způsob, jak ohlásit blížící se akce nebo novinky ve městě či obci. Stejně tak není efektivní způsob informování skrze klasickou úřední desku, kam se toho vejde opravdu málo. Většinou se na desce najdou jenom důležité dokumenty, ale plakáty blížících se akcí – to se už na webu opravdu nenajde. 

V případě, že chcete zlepšit informovanost občanů v místě, kde žijete, přinášíme vám tipy na zmiňovaná opatření, do nichž bez okolků investujte. 

Mobilní aplikace

Jedním tipem jsou mobilní aplikace, které budou informovat i ty občany, kteří neslyšeli hlášení místního rozhlasu. Vše, co zaznělo v rozhlasu, se rázem může objevit i v mobilní aplikaci, tudíž si novinky mohou přečíst i ti, kteří jsou aktuálně na dovolené nebo v práci. Mobilní aplikace na míru vytvoří například společnost Appkee, která se zabývá nejen tvorbou, ale také i následným vývojem mobilních aplikací. 

Digitální úřední desky

Pokud chcete občany informovat o novinkách stále prostřednictvím úřední desky, pak tu klasickou vyměňte za digitální úřední desku, která poskytuje neomezený prostor pro sdílení informací. Poskytuje navíc neustálý informační servis, a tak se lidé mohou mrknout na to, co je nového, kdykoli mají cestu kolem či kdykoliv se jim zachce.