Barvy a jak ovlivňují chuť k jídlu

Barvy a jak ovlivňují chuť k jídlu

I když si to mnozí neuvědomujeme, barvy mají velkou moc v našich životech. Ovlivňují opravdu kdeco. Dokonce mohou ovlivnit i náš apetit nebo výsledný pocit, který máme po jídle. Pojďme se právě na jídlo zaměřit, protože je velice zajímavé, jak moc dokáže barva ovlivnit chuť k jídlu.  

Barvy v našich životech ovlivňují opravdu mnoho věcí. Ovlivňují naši náladu, dokonce mají vliv na náš spánek nebo na to, jak se daný den budeme cítit. Málokdo by však čekal, že mají barvy vliv také na chuť k jídlu či na pokrmy jako takové obecně. Zaměřme se tedy na jídlo a prozraďme si to, co jste možná doposud nevěděli a neznali.  

Modrá nám pomůže zhubnout 

Máte modrou barvu na talíři? Pak toho pravděpodobně moc nesníte. Modrá barva obecně je známá tím, že potlačuje chuť k jídlu a může to být tedy skvělý pomocník při hubnutí. Zejména studené odstíny modré barvy dokážou perfektně utlumit chuť k jídlu, proto se snažte do své kuchyně přinést co nejvíce modrých prvků, pokud tohoto efektu chcete docílit.  

Červená chuť k jídlu podporuje 

V tomto případě kontrastem pro modrou barvu je barva červená, která spíše chuť k jídlu podporuje. Pokud si na talíř dáte červené potraviny, nemůžete čekat nic jiného než to, že všechny potraviny sníte do jedné. V kuchyni může červená barva rozproudit energii a přinést chuť k jídlu, i proto má většina fast foodů ve svém logu právě tuto barvu.  

Hnědá barva pro vyrovnané strávníky 

Hnědé doplňky nebo hnědá kuchyně je jako stvořená pro vyrovnané strávníky. Pokud se nechcete přejídat, pokud nemáte zájem o jezení z nudy, hnědá barva vás dostane do latě. Při jídle nebudete nijak spěchat, ale zase se nebudete při jezení ani příliš loudat. Dostanete se do jakési rovnováhy nebo do klidu. 

Černá barva jídlo znechutí 

Černou barvu si do svého interiéru přidávají hlavně designoví milovníci. Jenže pravdou je, že černá barva může jídlo až znechutit. A pokud vám jídlo zcela neznechutí, minimálně dojde k utlumení vaší chuti k jídlu.