Jak využít aviváž při úklidu domu?

Jak využít aviváž při úklidu domu?

Málokterá hospodyňka si uvědomuje, jaké pomocníky ve své kredenci skrývá. Opravdu jen málokterá žena ví, jak lze při uklízení využít ocet nebo citron či třeba aviváž. Většinou se jde do obchodu, kde se zakoupí všechno potřebné k úklidu. Nakoupí se zejména předražené úklidové přípravky, které nejsou našemu nosu zrovna sympatické. Raději bychom měli využít krásně voňavou aviváž, která je známá tím, že při úklidu je nepostradatelným pomocníkem. Nevěříte? Pak ji při dalším úklidu vyzkoušejte. Uvidíte, kolik toho za vás udělá a jak vám s úklidem pomůže.  

Možná si říkáte, že je hloupost při úklidu využívat aviváž, jenže hloupost to opravdu není. Aviváž se nepoužívá jen při praní, ale také je nepostradatelným pomocníkem při úklidu. Třeba funguje dokonale jako leštěnka na nábytek! Stačí ji smíchat s trochou vody a váš nábytek se bude dokonale lesknout. Nevěříte? Vyzkoušejte nejen toto, ale i jiný tip.  

Jak využít aviváž při úklidu 

  • Aviváž lze při úklidu využít opravdu různě. Například je to fantastický čistič oken. Okna nejen omyje, ale také prozáří a dodá jim podobný lesk, jako když použijete směs octa a vody. Aviváž si vezměte na pomoc i v případě, že se rozhodnete umývat okna automobilu.  
  • Aviváž lze použít i jako čistič podlahy. Je to dokonalý pomocník při čištění hlavně plovoučky nebo podlahy z PVC. Podlahám najednou aviváž dodá lesk a krásně je omyje, podlaha tak bude vypadat jako nová.  
  • Aviváž lze také použít při čištění štětců. Je to první pomoc pro každého zapomnětlivého malíře. Pokud jste nechali štětce zaschnout i s barvou, pak je namočte do sklenice s aviváží a vodou. Barva a všechny zaschnuté nečistoty ze štětců rychle poleví a opadnou.  
  • Připálily se vám hrnce? Pak použijte aviváž, která je skvělým pomocníkem v boji proti zaschlým hrncům, odolným připáleninám nebo nevyčistitelným zapékacím mísám. Stačí použít jen teplý roztok aviváže a vody a je po připáleninách.