Chyby při luxování, kterých se nejčastěji dopouštíme

Chyby při luxování, kterých se nejčastěji dopouštíme

Luxování patří ke každotýdennímu úklidu. Dokonce často vytahujeme vysavač z jeho skrýše dříve, než se sobota se sobotou sejde. I když vypadá vysávání nebo také luxování jako činnost, kterou by zvládlo každé malé dítě, pravdou je, že se i při luxování můžeme dopustit několika chyb, které mohou negativně ovlivnit naše zdraví. Víte, jakých chyb se nejčastěji dopouštíme v souvislosti s luxováním? 

Jak již bylo zmíněno, ono to luxování vypadá jako naprosto snadná činnost, žádná věda, jednoduchá věc, ale i luxování má svá pravidla, která většina lidí nedodržuje. A právě chyby a nedodržovaná pravidla se negativně podepisují na naše zdraví. Víte, jakých konkrétních chyb se během vysávání dopouštíme? 

Neměníme včas sáčky 

Pokud jste majitelem klasického sáčkového vysavače, pak si dejte ruku na srdce a zodpovězte si otázku, jak často měníte sáčky ve vysavači? Pravděpodobně ne moc často. Sáčky ve vysavačích je nutné vyměňovat zavčasu, když obsah ještě nepřetéká a kdy se prach nerozviřuje všude kolem. Každý člověk využívající klasický sáčkový vysavač musí mít neustále na paměti, že sáčky se nevyužívají zásadně až do maximální kapacity. Navíc s přeplněným sáčkem je vysávání méně účinné.  

Nečistíme filtr 

Ať už jste majitelem sáčkového nebo bezsáčkového vysavače, měli byste pravidelně kontrolovat a čistit filtr. Pokud nebudete kontrolovat průchodnost filtrů, vysávání může být doslova zbytečné, protože veškerý vysátý nepořádek se po vypnutí vysavače vrátí zpátky na koberec. Nepořádek totiž nebude mít, kam jít, když filtr nebude průchodný. Když je filtr vysavače zanesený špínou, sníží se výkonnost vysavače a nezabrání se tak návratu nečistot na koberec.  

Nepoužíváte nástavce 

Při koupi vysavače jste pravděpodobně získali i několik dalších nástavců, které můžete používat. Když jste je tedy dostali, tak je také používejte. Chybou je, když je využívat nebudete. Široký nástavec postačí na běžné luxování, úzký štěrbinový si poradí se spáry a rohy.