Dotěrné Octomilky, typy jak se jich zbavit

Hubení octomilek

Máte pocit, že je to snad nejobtížnější hmyz a je takřka nezničitelný? Octomilky se těžce vyhání z našich příbytků. Malé mušky jsou snad úplně všude. Milují zejména sladkou vůni a zbavit se jich není vůbec nic jednoduchého. Fungují rady našich babiček.

Octomilka, vinná nebo ovocná muška

Nejraději mají skleničku vína, vodu se šťávou a nahnilé, ale i čerstvé ovoce. Také vše, co kvasí. Pár jich přilétá oknem a rychle se množí. Zdržují se blízko odpadkového koše a mísy s jablky i dalším ovocem. Nakladou až 400 vajíček a nově se líhnou za 3 dny. Přenášejí plísně i na čerstvé ovoce a to se pak rychleji kazí.

Základem je udržovat maximální pořádek a to nejen v kuchyni. Pro zaměstnanou ženu s dětmi je to ale nadlidský úkol. Ovoce pravidelně prohlížejte, shnilé kusy musí pryč a uskladňujte raději v lednici nebo alespoň přikrývejte. Nenechávejte nikde nedojedené zbytky jídla. Utěsněte odpadkový koš a často jej vynášejte a myjte.

Pozor na sladké a lepkavé tekutiny, sklenice hned myjte a například sklenice marmeládou či medem pravidelně otírejte, ať nejsou ulepené.Vytírejte podlahu a otírejte linku i dřez. Nepřelévejte také vaše pokojové květiny, mokrá půda je ideálním místem pro nakladení vajíček.

Hubení Octomilek

Klasická mucholapka, tedy lepicí pásky známé pod názvem Beruška, nalepte blízko okna. Vylučují se z nich feromony, octomilky přilákají a insekticidy je pak zahubí. Podobně fungují nalepovací Slunečnice a jablíčka, lákající omamnou sladkou vůní.

Elektrický pomocník v podobě přístroje je často v některých restauracích. Elektrický lapač svítí a to pak přitahuje hmyz. Některé typy přístrojů hubí Octomilky elektrickým proudem, jiné je nasají přímo do zásobníku. Přístroj je tichý a nejde o žádný chemický prostředek.

Komáři i Octomilky nesnáší vůni koření. Rozložte v bytě do misky s hřebíček, do květináčů dejte stroužek česneku. Nesmí vám ale vadit toto aroma. Pokud necháte na stole nedopitou šťávu, poslouží jako past. Můžete ale přilákat i další otravné Octomilky.

Odřežte tedy raději plastovou láhev, nalijte do ní trochu vína, piva, šťávy či džusu. Vršek pak zakryjte papírem nebo pomocí potravinářské fólie a propíchejte malé dírky. Octomilky se sice dostanou dovnitř, ale už vůbec nevyletí ven. Pak stačí láhev protřepat a vylít do odpadu.

Masožravé rostliny mají malé Octomilky rády. Jde o moderní a efektní doplněk do bytu. Masožravou rostlinu vás bude bavit sledovat při lovu. Vysavač je asi nejlepší způsob, jak se Octomilek zbavit. Na talíř dáte kus ovoce a do druhého dne se kolem slétne hejno, pak je rychle vysajete.