Jak vyčistit pračku, když na oblečení zůstávají skvrny

Jak vyčistit pračku, když na oblečení zůstávají skvrny

Člověk si řekne, že když dává prádlo do pračky, po vytažení z ní budou krásně světlé, vyprané, prostě čisté a jako nové. Jenže opak je pravdou. Někdy totiž pračka sama není čistá natolik, aby prádlo mohla zanechat čisté taktéž. Je to přece jenom domácí spotřebič, který během svého každodenního používání dostává trochu do těla. Než proto vhodíte další várku prádla do bubnu, zkontrolujte si, jestli náhodou vyčistit nepotřebuje a pokud ano, přesně k tomu přistupte.  

Odborníci se shodují na tom, že by se pračka měla čistit raději pravidelně. Tím se totiž výraznou měrou sníží výskyt bakterií a plísní, které v jsou právě zde velice nebezpečné.  

Jak vyčistit pračku uvnitř 

Pračka může být špinavá nejen na povrchu, ale i uvnitř. Velkou hrozbou je vodní kámen, proti kterému bojuje nejeden čistící prostředek z drogerií. Nemusíte však investovat nemalé částky za možná nefungující přípravky, pračku je možné vyčistit i jinak pomocí octu – například.  

Ocet jako takový je tím nejlepším bojovníkem proti nejednomu podobnému problému v domácnosti. Stačí vylít litr octu do bubnu pračky a zapnout jen krátký prací program. Už během něj se tekutina dostane přímo k vodnímu kameni a pračku uvnitř naprosto vyčistí. 

Nezapomínejte na gumové těsnění 

Samostatnou kategorií je gumové těsnění, na které se bohužel velice často zapomíná a které bývá doslova v obležení plísní. A to lze tuto část pračky vyčistit opravdu hravě a snadno – stačí vám jen vlhký hadřík, s jehož pomocí veškeré plísně nebo zárodky bakterií setřete. Pokud jsou plísně rozšířené, vydrhněte je pomocí kartáčů.  

A co dávkovače? 

Rozhodně nezapomínejte ani na dávkovače, které jsou také ideálním místem pro množení plísní a bakterií. Navíc právě odtud putuje často nepříjemný zápach, proto vezměte opět hadřík nebo kartáč do rukou a pusťte se do čištění.