Jak vybrat ideální vysavač do domácnosti

Jak vybrat ideální vysavač do domácnosti

Domácnost se doslova hemží domácími spotřebiči. Mezi nepostradatelné pomocníky při každotýdenním úklidu patří kromě mopu také vysavač, který oceníte mít, i když vaši domácnost neprolínají koberce od chodby po kuchyni. Vysávat se totiž musí i kachličky, tedy pokud nestojíte o každodenní klečení a utírání nečistot. Jenže díky aktuálně velice široké nabídce na trhu se zdá být výběr vysavače opravdu velkým oříškem.  

Vysavače a jejich typy 

Dnes rozeznáváme rovnou několik typů vysavačů, z nichž si můžete vybírat. Existují sáčkové vysavače, které jsou pomyslnou starou známou klasikou. Pořídíte je do jednoho tisíce čili cena za ně je opravdu velmi sympatická. Je však třeba měnit jejich sáčky a nepyšní se zrovna vysokým výkonem, což zejména v domácnosti s pejskem neoceníte. 

Trochu jinou verzí jsou bezsáčkové vysavače, které jsou kvůli absenci sáčků sice náročnější na údržbu, na druhou stranu se pyšní silným výkonem a za zmiňované sáčky nemusíte utrácet. 

Jasným trendem jsou však robotické vysavače, které usnadňují práci. Respektive práci zastávají za vás, což ocení časově vyčerpaní jedinci. Jsou menších rozměrů a ovládají se přes aplikaci, na druhou stranu jsou dražší. 

Co je při výběru vysavačů klíčové? 

Samozřejmě typů vysavačů existuje vícero. Nabízí se ale otázka, které z nich jsou tedy trefou do černého? Kromě vlastních preferencí hraje hlavní roli několik faktorů. Patří k nim výkon, také objem sáčků v případě, že si sáčkový vysavač pořizujete. 

Rozhodující je taktéž hlučnost vysavače. Člověk nestojí o to, aby mu při uklízení upadly uši (nadneseně řečeno) nebo ano? 

Jaký má vysavač filtr? 

Opomíjet ale v žádném případě nesmíte ani typ filtru. Odborníci v obchodě rádi jednotlivé druhy představí a případně odhalí i další příslušenství, které může zacházení s vysavačem posunout na zcela jinou úroveň.