Opět přichází to období, během kterého prakticky nepociťujeme žízeň. A právě na něj bychom si měli dát pozor především, protože nulový pocit žízně znamená, že nebudeme dostatečně pít, čímž se stane náš organismus dehydratovaným. Mějte proto neustále po ruce sklenici alkalické ionizované vody, případně alkalické minerální vody, abyste, i když jazyk po vodě nebude zrovna prahnout, zajistili přísun tekutin během dne. Voda – to je totiž základ lidského těla a když mu chybí, je zle.
Více než polovina těla je tvořená vodou
Věděli jste, že více jak polovina lidského těla je tvořena vodou? A samozřejmě se z našeho těla dnes a denně vylučuje, ať už slzami, tak potem nebo močí. Je proto klíčové vodu doplňovat, aby nikdy nebyl její nedostatek. Přece jenom by se to negativně projevilo na mnoha věcech v našem životě, a to samozřejmě i na zdraví.
Voda má v těle několik nezastupitelných funkcí. Předně mluvíme o takovém pomyslném rozpouštědle, které napomáhá k metabolickým procesům a zabezpečuje transport látek. Také je nezbytná pro správnou funkci všech orgánů.
Pakliže budeme mít v těle vody nedostatek čili budeme trpět celkovou dehydratací způsobenou nedostatečným pitným režimem, může to vést nejen k bolestem hlavy nebo horšímu sportovnímu výkonu, ale především také k horší soustředěnosti, špatné regulaci teploty těla nebo k pomalejšímu vylučování odpadních látek. Trápit nás může zácpa nebo suchá pokožka, případně se mohou vyskytnout (a to v nemálo případech) také záněty močového traktu.
Kolik vody je dostatečné množství?
Voda je základem našeho těla – to už bylo zmíněno, Co však zmíněno nebylo je, kolik vody vlastně potřebujeme pro to, aby tělo řádně fungovalo a abychom se vyhnuli dehydrataci organismu. Obecně se stanovuje, že ženy by měly vypít zhruba dva a půl litrů vody denně, pánové pak až tři a půl.
Pokud však chcete zjistit konkrétní číslo týkající se vás samotných, vypočítejte si to na základě své hmotnosti. Platí, že jedno kilo hmotnosti vyžaduje zhruba 35-40 mililitrů vody.