Jaké kabáty ovládnou letošní podzim? 

Jaké kabáty ovládnou letošní podzim?

Kabáty se znovu vrací na scénu, a to s odchodem letních teplých dní a příchodem chladnějšího, pochmurnějšího počasí. Pokud přemýšlíte nad tím, co konkrétního zvolit v případě, že jdete nakupovat a hledáte kabát chránící před zimou, pojďme si shrnout aktuální trendy, které budou hrát na podzim prim. A že jich bude! 

Po vzoru Rachel Greenové 

Sledovali jste kultovní seriál Přátelé? Patří k tomu nejlepšímu, co Hollywood kdy vypustil na světlo světa. V současné době se při sledování upínáme hlavně na to, co hlavní herci měli na sobě. Přesně to se totiž nyní navrací do módy. Jednou z hlavních módních ikon je Rachel Greenová, která nosila jeden módní kousek za druhým.  

Ostatně právě jí se máme inspirovat, pakliže hledáme v obchodech takový kabát, který se bude letos nosit. Pozornost se upíná na slušivý slim cut, ideálně v koženém provedení. Budí pocit štíhlé siluety a pokud bude v zemitých odstínech s velkými klopami, jednoznačně zaujmete.  

Pánský styl v ženském světě 

Už nějakou dobu jistě sledujete, jak se pánský styl postupně dostává do ženského světa. Saka nebo kostýmy pánského střihu jsou už delší dobu na scéně, letos bychom svou pozornost měli upnout hlavně na kabáty tohoto zastřižení. Nemyslí se však tradiční vlněné, ale také kožené, které na ženách působí takzvaným oversized dojmem.  

Pokud si zrovna nyní nechcete kupovat kožený kabát nový, skvělým řešením je vzít si kabát partnera, který aktuálně visí ve skříni. Nikdo to nyní nepozná.  

Džínové kabáty a saka žádají o reparát 

Tradiční džínové bundičky jsou na scéně neustále, ale pravdou je, že zájem roste o džínové kabáty a saka. V minulosti se nesetkaly se zrovna příjemným uvítáním, ale letos to rozhodly zkusit znovu a dalo by se říct, že žádají o reparát.  

Pokud chcete oslnit, z nabízených modelů upřednostňujte takzvaný patchwork denimových kabátů čili modely, které budou vypadat, jako kdyby byly ušité z nejrůznějších zbytků či kousků jiných denimových věcí.