Vánoční stromeček v netradičních barvách

Vánoční stromeček

V posledních letech se pomalu upouští od živých vánočních stromků a více se kupují umělé vánoční stromky. Jejich dokonalé provedení a možnost si je uchovat i pro příští vánoce vyhrává v duchu šetření životního prostředí. Kromě tradiční červené barvy, kterou doplňuje zlatá nebo stříbrná, se nesou letošní vánoce v duchu pastelových barev. Stále ale letí i další zavedené trendy a kombinace. Které to jsou?

Černá a bílá je v kurzu stále a to i na Vánoce

V momentě, kdy se před pár lety objevila černá a bílá jako vánoční barva, mnozí se s tím nemohli srovnat. Bylo to neobvyklé, možná pro někoho příliš ponuré. Černá a bílá kombinace má ale velkou sílu, je nadčasová a hodí se i pro Vánoce. Kombinace bílá a černá se do mnohých moderních interiérů doslova hodí. Tyto dvě barvy umí vypadat velmi luxusně, navíc působí opravdu čistě a neodmyslitelně dodávají moderním interiérům vyváženost.

Sněhově bílá barva je neodmyslitelnou vánoční barvou a k svátkům určitě patří. Spousta lidí si už asi ani nepamatuje bílé vánoce plné sněhu. My co máme ještě ve své paměti krásné bílé Vánoce, a chybí nám sníh, máme potřebu si tuhle barvu nosit domů. Čarokrásné vločkyse snáší pozvolna k zemi a zanechávají na stromech své stopy. Pokud nám chybí sníh na stromech, zkuste si koupit umělý vánoční stromeček bílý. Sněhově čistá bíláv kombinaci s jakýmikoliv barvami je vždy překrásná. K sněhově bílé se hodí i tradiční červená a kombinace bílé s červenou dokonale vynikne.

Pastelové pudrové barvy

Letošní Vánoce jsou ve veselých tónech. Nazdobení stromečku, které podléhá módním trendům, je v pastelových barvách. Designéři a aranžéři používají vánoční ozdobyv pudrové romantické, pastelové modré, růžové či mentolové. Chybu neuděláte ani s barvou fuchsiovou a lila s fialovými a růžovými podtóny. Hitem vánočních dekorací jsou křišťálové poloprůhledné dekorace v živých odstínech. Celou paletu barev skvěle doplňuje elegance a luxus v podobě čokoládově a skořicově hnědé ve spojení se zlatou, bílou, někdy stříbrnou a oblíbené metalické odstíny barev.