S příchodem chladného období výrazně přibylo lidí, kteří stůňou. Bakterie a viry na nás čekají na každém rohu a jen málokterý lidský organismus vydrží takový nápor bakterií a virů. Kromě klasické chřipky nebo angíny mnoho lidí sužuje i zánět středního ucha. Pokud vás zrovna bolesti uší sužují, netrpíte touto vážnou nemocí taky?
Když se řekne “zánět uší”, většina lidí si vybaví hlavu ovázanou šátkem. I když se to mnohý může zdát opravdu vtipné, není to ani zdaleka tak vtipné, jak se to může jevit. Je to naopak velice nebezpečné onemocnění, se kterým je třeba jít okamžitě k lékaři.
Pokud mluvíme o zánětu uší, mluvíme o zánětu zevního zvukovodu, k němuž nejčastěji dochází útokem virů a bakterií, někdy za zánět uší mohou plísně. Jedná se o infekci, která nám vtrhne do uší a následně to má hrozivé následky v podobě onemocnění horních cest dýchacích.
Jak poznáme zánět středního ucha
Jelikož je zánět středního ucha nemoc jako každá jiná, znamená to, že i tato nemoc má jisté příznaky, které mohou být pro nás varováním. K těmto příznakům patří například bolesti a tlak v uchu, za čímž stojí přebytečná tekutina v uších, která se při zánětu v uších hromadí. Poté může dojít ke zhoršení sluchu a také vás může dostihnout horečka nebo teplota.
Zánět středního ucha má také doprovodné příznaky, jimiž je kašel, bolesti v krku, také průjem nebo hnis vytékající z ucha.
Nemoc, se kterou se musí k lékaři
Se záněty není dobré si zahrávat, a tak se vydejte co nejdříve k lékaři. Lékař ucho prohlédne, zároveň určí léčbu, kterou stanoví dle charakteru zánětu. Většinou se předepisují ušní kapky, které mají zabrat v případě, že není zánět hnisavý. Samozřejmě se předepíšou i léky na horečku a doporučí se pár babských rad, které mohou zánět rychle dostat z uší ven.