7 zajímavých zahraničních vánočních filmů

7 zajímavých zahraničních vánočních filmů

Tradiční české pohádky stranou, v zahraničí během řady desetiletí vzniklo více zajímavých snímků, které se hodí ke zhlédnutí zejména o Vánocích. Podívejme se na filmové snímky, které o Vánocích patřily k těm nejvíce oblíbeným a nejvíce zhlédnutým filmům.  

Vánoční skřítek  

Vánoční skřítek cestuje ze Severního Pólu do New Yorku, aby našel svého pravého tátu, a zjistí, že ve velkoměstě je život úplně jiný než v Santově dílně. Hlavní hrdina (Will Ferrell) divákům připomíná, jak je důležité se bavit a nezapomenout na dítě v každém z nás, a už díky tomuto poselství se Vánoční skřítek řadí mezi snímky, kterým byste měli dát šanci. 

Prázdniny  

Dvě ženy, jedna z Ameriky a druhá z Británie, mají již chlapů plné zuby a rozhodnou se si na Vánoce vyměnit místa, aby si užily trochu klidu. Ani jedna z nich netuší, že na svém výletu narazí na někoho výjimečného… Tento film dokáže povznést na duchu a potěší zejména ty, kteří nevěří v kouzlo lásky. 

Šťastné a Veselé 

V tomto filmu se vracíme zpět do minulosti, konkrétně do vánočního příměří v roce 1914, kdy němečtí a britští vojáci společně oslavili Štědrý den. Snímek připomíná pravý význam Vánoc a herecky v něm excelují zejména Daniel Brühl a Diane Kruger. 

Vánoční koleda 

Co by to bylo za článek o zajímavých vánočních filmech, kdyby se do něj nepropracovala klasika největší, že ano? Když Ebenezer Scrooge obdrží nečekanou návštěvu v podobě ducha současných, minulých a budoucích Vánoc, musí se naučit nahlížet na svět jiným způsobem a přemoct svou lakotu. V tomto televizním snímku Patrick Stewart (Star Trek, X-Men) dokazuje, že patří k nejtalentovanějším hercům své generace. 

Sám doma  

Tak schválně, kdo z vás si dokáže představit Vánoce bez příběhu odvážného Kevina, který zůstane sám doma a postaví se dvěma lupičům? Snímek se od doby svého vzniku stal klasikou, a zcela oprávněně. Rovněž druhý díl, kde se Kevin vydá do New Yorku, rozhodně nezklame.