Jak správně zařídit dětský pokoj?

Jak zařídit dětský pokoj

Mnohdy nejdůležitější zařizování v celé domácnosti bývá zařizování dětského pokoje. Děti totiž vyžadují nejrůznější detaily, bez nichž v pokojíčku zkrátka nebudou. Je nutné je poslouchat, protože poté budete mít opět chvilku sami pro sebe, protože ve svém malém království budou trávit většinu času. Dbejte tedy na to, aby se zde děti cítily jako v pohádce. Které dítě by přeci v takové pohádce nechtělo žít?

Spousta rodičů si ale klade otázku, jak správně zařídit pokoj svým ratolestem. Chtějí, aby zde děti měly své oblíbené kreslené nebo animované postavičky, ale také kladou důraz na to, aby se dětský pokoj mohl lusknutím prstů přeměnit na studentský ráj. Jistě nechcete stále dokola kupovat nové a nové zařízení, jako je třeba postel nebo psací stůl. Pokud do tohoto vybavení jednou investujete, počítáte s ním až do puberty ratolestí. Přečtěte si tedy níže uvedené tipy a triky, jak na správně zařízený dětský pokojík.

1. Motivy všude jen ne na nábytku

Nejdříve si zjistěte, jaké oblíbené postavičky mají vaše děti. Podle nich potom slaďte celý pokoj. Holčičky preferují především růžovou kočičku Hello Kitty, což zaručuje jednoznačně růžovou a bílou barvu celé místnosti. Pořiďte jí povlečení s tímto motivem (v dnešní době je jich habaděj) a třeba plyšovou hračku v podobě kočičky. Zapomeňte na postele s nejrůznějšími motivy. Nábytek volte jednobarevný, aby se později hodil i do školského pokoje.

2. Dodržujte barvy

Pokud jsou vaše děti blázni do pohádkových postaviček jako třeba mimoni nebo Olaf z pohádky Ledové království, dodržujte barevnou kombinaci, kterou tyto animované filmy mají. Žlutá bude dominovat v pokoji s malými žlutými jednookými mimoni, modrá zase zaujme při pohledu na Ledové království v pokoji dětí. Zaměřte se na detaily, a sice zvolte například i věšáky těchto motivů. Dětské úchytky jsou totiž velmi praktické a do pokoje se musí zkrátka hodit. Dnes v obchodech naleznete širokou škálu podobných produktů, tudíž nebude těžké sladit tyto úchytky ke zbytku pohádkového pokoje.