Čtyři rady, jak zařídit dětský pokoj

Čtyři rady, jak zařídit dětský pokoj

Dítě by rozhodně mělo mít svůj dětský pokoj, který bude zároveň jeho královstvím, do které si bude volat kamarády a kde bude prožívat svá dobrodružství. V současné době drtivá většina rodičů zařizuje pokoj svým ratolestem až tehdy, kdy nastupují do školky, jenže pokojíček by měl být pro děti připraven daleko dříve. Pokud je chcete naučit tomu, aby chodily samy spát do své postele, je třeba jim zařídit jejich vlastní pokojíček, kde se budou cítit dobře. Aby dítě v pokojíčku trávilo co nejvíc svého času, je třeba dětský pokojíček zařídit tak, aby lahodil lidskému oku. Přinášíme vám čtyři rady, jak na to. 

V případě, že se rozhodnete investovat svůj čas do zařizování dětského pokoje, měl by být dětský pokoj zařízen tak, abyste ho nemuseli zanedlouho opět měnit. Proto si se zařizováním dětského pokoje vyhrajte a dejte na naše rady a tipy, které vám se zařizováním pokojíčku rozhodně pomohou a které vás budou inspirovat. 

Volte světlé neutrální barvy 

I když se snažíme dětské pokoje vždy barevně ladit do typických barev pohlaví, nevyplatí se to. Pravdou je, že růžová nebo modrá barva se zanedlouho omrzí, taková šedá, bílá nebo krémová však zůstane napořád. Kombinujte proto spíše neutralitu. 

Investujte do vybavení na míru 

Na jednu stranu je skvělé, že nábytek z IKEI je tak levný, na druhou stranu se spíše vyplatí investovat do dražšího nábytku a vybavení na míru. Tím totiž využijete maximum prostoru, nebudete zbytečně plýtvat místem. 

Nešetřete na světlech 

Mít jedno světlo na stropě a jedno na nočním stolečku, to nestačí. Pamatujte na to, že svítidlo je základ pro hru, ale také základ pro učení. Nechcete, aby vaše dítě napínalo oči tak, aby si zničilo zrak, nebo ano? 

Vše zařizujte bezpečně 

Bezpečnost je na prvním místě, proto koberce volte s protiskluzovou ochranou, do zásuvek dejte zábranu, nábytek kupujte spíše se zaoblenými rohy.