Tipy, jak na okno jako z pohádky

Tipy, jak na okno jako z pohádky

Role prostoru kolem okna je v bytovém designu nezastupitelná. Podívejte se na některé tipy, které se hodí do každého stylu. Je libo romantiku, nebo dáte přednost minimalismu? Vyberte si to, co vám vyhovuje nejvíce. 

Romantiku, prosím

Rozhodně nemůžeme začít jinak. Romanticky vyhlížející okno se totiž hodí nejen do boho stylu, stylu anglického venkova, ale také do moderního skandinávského stylu. Obměna bude pouze u vzorů a barev bytového textilu. Základem romantického okna jsou garnýže – zde volte ty s větším průměrem. Působí noblesně, a navíc máte jistotu, že unesou záclonu i závěs. Poté si zvolte maximální délku záclon, kterou doplníte o vzdušný závěs. Ten můžete nařasit a udělat tak z místnosti zámeckou komnatu. Překrásné, viďte.

Raději střídmost

Romantika není nic pro vás, ale stejně byste měli rádi okno ozdobené alespoň nějakou záclonou? Vyberte si moderní zatemňovací systém den/noc. S tímto prvekm budete mít jistotu, že se na oknech neobjeví přesladké záclony ani závěsy, ale stále nebude do místnosti vidět ani omylem. Ve večerních hodinách snadno zatmíte, a jde se odpočívat. 

Tón v tónu

Máte v plánu si zařídit místnost, která bude jako z katalogu o bydlení? Jasný vkus, noblesu a styl vyjádříte například tím, že si místnost zařídíte tón v tónu. Je libo zlatavé odstíny, ve kterých bude také béžová? Pusťte se do práce a na okna si dejte příjemnou záclonu bez vzoru, kterou doplníte jednobarevným závěsem. Tón v tónu bude i nábytek v místnosti, včetně bytových doplňků. Okno tak bude působit uklidňujícím a sjednocujícím dojmem. 

Jen to nejnutnější

Někdy je bytový design krásný v tom, že v něm je co nejméně prvků. Industry nebo minimalismus si o to přímo říká. V tomto případě ponechte jen garnýž a neřasenou hladkou záclonu. Okna nebudete nijak dále zdobit, prostor tak bude vzdušnější a příjemný. 

Jaký výhled na okno budete mít vy?