Chyby, kterých se dopouštíme při zařizování obýváku. Děláte to také? 

Chyby, kterých se dopouštíme při zařizování obýváku. Děláte to také?

Zařídit si domácnost k dokonalosti, to je úkolem nejednoho člověka. Jenže pokud chcete, aby vám obývacím pokojem kolovala ta správná atmosféra, která bude ideálním prostředím pro setkávání rodiny a další společenské události, musíte se vyvarovat chybám, které na oné útulnosti jenom ubírají. Jakých faux pass se dopouštíme a co ničí obývací pokoj na první pohled? 

Nuda v podobě jednobarevnosti 

V posledních letech se stal hitem takzvaný minimalistický styl bydlení. A popravdě na něm není nic na škodu, je opravdu stylový a hezký. Jen si tedy dejte pozor na to, abyste se nezaměřili při zařizování příbytku jenom na jednu jedinou barvu. Takzvaná jednobarevnost je vlastně nuda a do minimalistického bydlení nepatří, i když si to mylně myslíme. 

Prostor má být škálou barev, a to i v případě minimalismu. Jen se volí barvy spíše neutrální, které do sebe dokonale zapadají. Bílou doplňte o šedou, krémovou nebo pastelové tóny a pusťte domů světlo. I to bude minimalismus. 

Koberec všude, kam se podíváte 

I když jsou koberce stále v kurzu, je koberec a koberec. Do popředí se dostávají hlavně kusové, pokud je koberec po celé podlaze, není to zrovna in. Tento přešlap je přešlapem hlavně českých domácností a často se stává, že nehezkým a špatně udržovatelným kobercem překryjeme obrovskou část jinak velmi vkusné podlahy. Nebojte se parkety ukázat světu. 

Odstranění celoplošného koberce je na pořadu dne především ve chvíli, kdy je vzorovaný.  

Nábytek nemusí být jen u stěn 

Možná z dětství, možná z našich rodinných příbytků si odnášíme, že nábytek musí být vždycky přilepený ke stěnám. Jenže skutečnost je někde jinde. Nebojte se instalovat pohovku doprostřed místnosti, stejně tak jídelní stůl může být také v prostoru.  

Naopak se tím, že se nábytek nepřipne ke stěně předchází nehezky obrovské ploše, kterou byste rázem neměli, jak nebo čím vyplnit.