Jaké dekorace volit do obývacího pokoje? Aneb ať je obývák moderní

dekorace

Přemýšlíte nad tím, že změníte styl vašeho bydlení? Nelíbí se vám stále stejně vymalované stěny nebo toužíte jen po optické změně, která nechá vašeho kreativního ducha zase na chvilku odpočívat? Ať už chcete změnu ve vašem domě udělat jakoukoli, zaměřte se na změnu v obývacím pokoji. Právě zde se nejčastěji schází hosté, rodina, tráví se zde mnoho volného času, povídáme si zde. Když je tedy potřeba změna, je třeba nejdříve změnit obývací pokoj.

Změny však nemusí být velké, mohou být naopak nepatrné – zkrátka můžou se změnit jen dekorace, které v obývacím pokoji máte. Na dekorace se v současné době klade velký důraz. Zpříjemňují místnost, dokonale ji doladí. Jakou dekoraci však v obývacím pokoji rozhodně nepostrádat? S jakou dekorací docílíme moderního vzhledu?

Svícny nejen na poličky

Moderním doplňkem jsou rozhodně svícny, které jsme si zamilovali pro jejich jednoduchost. Mnozí lidé volí svícny, které jsou měděné nebo v jiném kovovém provedení. Pokud však kovové věci ve svém obývacím pokoji nemáte, raději zvolte jednoduché černé nebo bílé svícny, které doladíte s patřičně padnoucími svíčkami.

V době, kdy vypadne elektřina, budou krásné svícny i velmi praktickým pomocníkem, který se postará o světlo ve vašem domě.

Polštářů není nikdy dost

Na pohovku patří velké množství polštářů, které by však měly vždy ladit do barevné sladěnosti obýváku. Pokud je obývací pokoj sladěn do šedé a bílé barvy, nebojte se černé ani pudrově růžové, která bude drobným kontrastem v místnosti.

Vázy všude, kam se podíváte

Aby byl obývací pokoj útulný a příjemný, mělo by všude být dostatek květin, ovšem nejen pokojových květin, ale také květin ve vázách. Dnes je možné zakoupit si vázy mnohých zajímavých tvarů a barev, které nesmíte v domácnosti postrádat. Neohrnujte nos ani nad baňatými vázami, ani nad úzkými vysokými vázami. Každá si najde své místo a využití.