Dovolená se blíží sedmimílovými kroky a vy už pravděpodobně máte sbaleno. Co vám však brání v odjezdu je váš dům a domněnka, že není pravděpodobně dostatečně zabezpečený. Nechcete zlodějům svůj příbytek naservírovat na zlatém podnose, a tak přemýšlíte, jak ho ideálně co nejlépe zabezpečit, aby k přepadení prakticky nedošlo. Pojďme si několik takových tipů prozradit, ať můžete odletět s klidným svědomím.
Kvalitní zámky jsou klíčové
Jak zabezpečit svůj dům? Jedním z prvních kroků jsou kvalitní zámky a obecně vchodové dveře. To je ostatně to první místo, skrze které se pokusí zloděj vniknout dovnitř. Pakliže máte dveře horší než třetí třídy, prakticky necháváte lupičům otevřené dveře.
Zámky však mějte kvalitní i na vaší garáži, případně oknech. To jsou totiž další dvě místa, kam se lupiči dívají a kudy zkouší do domova vniknout. V případě oken stojí za investici takzvaná bezpečnostní fólie, kterou se vystelou okna a zabrání se tím snadnému rozbití skla.
Ať se to v době hýbe
Mnozí lupiči si dům obhlíží několik dnů, než se ubezpečí, že v něm zrovna nikdo nepřebývá. Toho však můžete využít a poslat do domu důvěryhodnou návštěvu, díky které dům ožije a zlodějům se do žil vlije pocit, že na dovolenou se zrovna neodjelo.
Tato návštěva v podobě blízkých, kamarádů nebo sourozenců může být využívá i tak, že vám pravidelně zalije kytky. A to se v době, kdy budete pár měsíců mimo domov, víc, než hodí, nemyslíte?
Radši o tom neříkejte
Chlubit se vysněnou dovolenou je sice hezké, ale nikdy nevíte, kdo vás také poslouchá. Když budete na kávě na malé vísce povídat o tom, jak tři týdny nebudete doma, protože odjíždíte do Egypta, může se nějaký zákeřný soused pokusit o vyloupení v oné době.
Samozřejmě ve velkých městech o milionu obyvatel je tato pravděpodobnost minimální, ale pokud o dovolené povídáte třeba právě svým kamarádkám v dobře známé sousedské čtvrti, trochu tím hazardujete.