Angína patří dlouhodobě k poměrně zákeřným onemocněním, nad kterými nelze vyhrát během pár dnů. Lékaři na angínu zpravidla nasazují antibiotika, jelikož věří, že právě antibiotika jsou v tomto případě nejefektivnější léčbou. Je však pravdou, že proti angíně je možné bojovat i jinak – například s pomocí přírodních pomocníků, jako je česnek. Věděli jste, že česnek je označován za nejlepší přírodní antibiotikum? Dokonce ani cibule není tak účinná jako právě česnek!
Co se však týče zmiňované angíny – o angíně toho bylo napsáno mnoho. Zatímco něco bylo pravdivé, něco pravdivé nebylo. Lidem se do hlavy dostala řada informací, z nichž něco je fakt a něco bohužel velký omyl. Pojďme si proto vyvrátit několik mýtů, které se angíny týkají a kterým bohužel stále řada lidí mezi námi věří.
Bělavé povrchy na mandlích poukazují na angínu
Někteří lidé si myslí, že bělavé povrchy na mandlích poukazují na angínu, proto někdy až rychlostí blesku cupitají k lékaři, aby jim jejich diagnózu potvrdil. Jenže bělavé povrchy na mandlích opravdu nejsou příznakem angíny. Jedná se o takzvanou hyperkeratózu, což je proces, během kterého se rychleji olupuje povrch mandlí. Za tento jev můžou většinou bakterie, které mandle stimulují k výkonu. Mimochodem, věděli jste, že mandle jsou součástí našeho imunitního systému?
Výtěry z krku jsou důležitým krokem při diagnostikování angíny
Mezi námi se najde řada jedinců, kteří se domnívají, že výtěry z krku jsou při zjišťování, jestli se o angínu jedná či nikoli, nezbytností. Jenže pravdou je, že výtěry z krku není třeba dělat pokaždé. Pokud se jedná o angínu, která je na první pohled hnisavá, je zbytečné zjišťovat, jaké bakterie člověka nakazili a jakou léčbu mají lékaři nasadit. V případě hnisavé angíny je to zcela jasné a očividné, není proto nutné pacientovi znepříjemňovat den výtěry z krku.