Zahradní styly pro příjemný pocit. Do jakého zařídíte svou oázu klidu?

Zahradní styly pro příjemný pocit. Do jakého zařídíte svou oázu klidu?

Zahrada by měla být oázou klidu. Ale aby se takového pocitu dosáhlo, je zapotřebí ji řádně zařídit. Neupravovaná, nijak nestylizovaná zahrada budí spíše pocit nepořádku a zmatku. Proto si vyberte jeden z klasických zahradních stylů a zařiďte si svou oázu klidu podle jeho stanovených pravidel.  

Francouzská riviéra plná bylinek 

Milujete Francii a jednoho krásného dne byste se sem chtěli odstěhovat? Pak je načase vsadit na bylinky, které vysadíte do záhonů na své zahradě. Než se rozhodnete sbalit si své kufry můžete mít kousek romantického státu u sebe doma.  

Francouzský styl, do něhož můžete zařídit svou zahradu, oplývá precizností, elegancí a také důrazem na každý jeden detail. Co se týče květin, najdou se zde především růže, petúnie nebo krásné azalky, během léta také hortenzie, které svou velikostí doslova berou dech. Z bylinek se pak vyplatí zasadit do záhonů především uklidňující levandule, tymián dodávající mnoha jídlům šmrnc nebo bazalku, která je nedílnou součástí italské gastronomie.  

Anglická preciznost a geometrie 

Jste spíše fanouškem anglického stylu? Zatímco v domácnosti bude převládat spíše kýčovitost a masivní kusy nábytku, na zahradě se dbá a preciznost a geometrii. Trávník musí být posečen nakrátko, túje musí být zastřiženy do geometrických tvarů. Cestičky mají být vydlážděné kamenem s naprostou přesností a záhony na sebe dokonale navazují.  

Součástí anglické zahrady jsou také houpačky a lavičky, dřevěné altány pro maximální klid a relaxaci nebo zeleninové záhony, které během léta nyní nejvíce plodí. 

Japonská oáza plná jezírek a fontán 

Je pro vás synonymem klidu spíše japonská oáza, která se promítá v nejednom filmovém snímku? Přeneste onen klid i do vaší zahrady a instalujte sem vodní jezírka nebo fontány, jež vaši snahu o maximální relaxaci jenom umocní.