Staráme se o okrasnou zahradu během listopadu

Staráme se o okrasnou zahradu

Listopad je poslední měsíc, kdy můžeme na zahradě udělat mnoho práce. Jestliže jste v říjnu lelkovali, máte práce nyní mnoho. Zejména okrasná zahrada vyžaduje během listopadu mnoho pozornosti, proto jí tu pozornost dejte. Abyste se i po zimě dočkali krásné okrasné zahrady, je nutné, abyste se nyní o svou okrasnou zahradu postarali. Jestliže ji zanedbáte, na jaro z ní nebudete mít radost.

Jelikož se listopad na mnohých místech nese ještě ve stále teplém duchu, stále je prostor i na sázení. Konkrétně se sází ovocné stromy, pokud je tedy půda ještě teplá a pokud počasí přeje. Okrasné stromy se sází zásadně do mírnějších oblastí, jinde se sází především dřeviny z kontejnerů.

Pokud neprší, stále je na místě zalévání jehličnanů a stálezelených dřevin. To však není ani zdaleka to jediné, co musíte během listopadu stihnout.

Staráme se o trvalky

Jelikož je listopad poslední měsíc, během kterého nás ještě netrápí sněhová přikrývka, je nutné připravit na zimu trvalky, které mají snášet nízké teploty a chlad. Trvalky se přikrývají ochrannou přikrývkou, kterou představuje listí a chvojí. Nezapomínáme ani na vysázené dvouletky, které se navíc přikrývají netkanou textilií.

Mnohé rostliny se mohou zasypat i malou vrstvou kompostu. Například pod drobné ovoce se mělká vrstva kompostu rozhazuje.

Co s všudypřítomným listím?

Pokud se ptáte, co dělat s napadaným listím, máme hned několik tipů. Okrasná zahrada rozhodně nesmí ulehnout k zimnímu spánku, pokud se všude listí nachází. Doporučujeme listí shrabat a posléze ho nasypat k jednotlivým trvalkám, které tak ochrání před chladem a zimou. Listy z ovocných stromů se doporučuje dát do kompostu, ale jestliže se jedná o listy dubové nebo ořechové, musíte je zlikvidovat jinak. Důvod je ten, že dubové a ořechové listy jsou plné tříslovin, což znamená, že se špatně a dlouho rozkládají.