Vybavujete jídelnu? Poradíme s osvětlením

Vybavujete jídelnu

Každý touží po moderně vypadající domácnosti, jen málokdo ví, co do moderní domácnosti patří. V současné době se lidé zaměřují zejména na obývací pokoj, jelikož právě zde se setkávají návštěvy a vítají se hosté, mnozí lidé bohužel zapomínají na jídelnu, která je srdcem celého domu. U stolu v jídelně se setkávají ti nejdůležitější, a sice rodina, která si zde povídá své příběhy z uplynulého dne. Jídelna by tedy měla být zařízena prvně, měla by být příjemná, stejně tak by měla být vkusná na pohled. Zaměřme se tedy nyní na jídelnu a prozraďme si, jak si ji hezky vybavit.

Základem jídelny je především osvětlení, které by se mělo do jídelny pořídit přednostně. Nejlépe se udělá, pokud se osvětlení vybírá společně se stolem, jelikož stůl je také dominanta jídelny a obě věci by k sobě měli ladit.

Jelikož i osvětlení jde kupředu a neustále se mění, prozraďme si nejmodernější osvětlení, které v současné době můžete pořídit do svého domova.

Jedno masivní světlo jakožto dominanta jídelny

Lidé zařizující si jídelnu do moderního stylu mají dvě možnosti. Tou první možností je koupit si masivní závěsné svítidlo, které bude dominantou celé jídelny. V současné době lze zakoupit krásná moderní svítidla, která jsou tak masivní, že jsou jen stěží přehlédnutelná. Upevnit by se světlo mělo přímo nad stůl, ideální je závěsné svítidlo, ale také je možné investovat do stropního svítidla.

Jak jsme zmínili, dbejte na to, ať světlo koresponduje s vybavením jídelny.

Lépe uděláte, když koupíte rovnou tři svítidla

Druhou možností osvětlení do jídelny je to, že si pořídíte rovnou tři závěsná svítidla, která instalujete přímo na stůl ve stejném rozestupu. Vhodná jsou zejména drátěná svítidla, ale krásná jsou také kulatá svítidla kovových barev. Preferujte zejména stříbro nebo měď.

Pokud jsou tři světla na váš stůl moc, volte minimálně dvě závěsná svítidla menších rozměrů. Vše naleznete na osvetleni.com.