Jiná země, jiná kočičí pověra. Víte, co se o kočkách kde říká?

kočičí pověra

Kočky jsou milá stvoření, která jsou součástí nejedné rodiny. Málokdo o nich však ví, že v každé zemi se o nich myslí něco jiného. Zatímco u nás se říká například to, že když přeběhne přes cestu kočka černá, znamená to obrovskou smůlu. Když však přeběhne kočka bílá, je to zase velké štěstí, které bychom měli otestovat. Co se však o kočkách říká v jiných zemích?

Co se o kočkách říká v Americe

I když jsou v Americe součástí domácností zejména psi, i kočky si najdou u mnohých lidí své místo. Ve Spojených státech amerických se o kočkách traduje, že černé kočky, respektive vývar z nich, může vyléčit tuberkulózu. Jedná se však o poměrně starou pověru, které ovšem mnozí stále věří. Stejně starou pověrou je ta, která říká, že se nesmí kočka zabíjet, jinak se tím přivolá velké neštěstí.

Dodnes se dodržuje jedna zajímavá pověra, a to ta, která říká, že při stěhování se má kočka dávat do domu oknem. Jen tak totiž zůstane.

Co se o kočkách říká v Egyptě

Egypt a kočky – to je známé spojení, které se každému vybaví v hlavě. Kočky byly a dodnes jsou v Egyptě posvátným zvířetem, Egypťani si podle pohybů koček, podle jejich zívání či jejich protahování vykládají budoucnost.

Co se o kočkách říká ve Francii

I Francie je plná pověr a pověstí o kočkách. Mezi nejznámější patří pověra, která říká, že kočky přináší smůlu tehdy, kdy kráčí přes potok. Želvovinová kočka naopak představuje smrt při nehodě. Další francouzská pověra zase povídá, že pokud se na černé kočce najde bílý chlup, usmívá se na vás štěstěna. Pokud navíc tento chlup vytrhnete, aniž by vás poškrábala, budete mít v rukou talisman, jenž přinese ohromné štěstí.

Co se o kočkách říká v Irsku

Irové zase věří tomu, že když přeběhne černá kočka přes cestu, symbolizuje to smrt při epidemii. Je to však opět stará pověra a ne všichni v ni věří.