7 důvodů, proč si pořídit psa 

7 důvodů, proč si pořídit psa

Vy ještě nemáte psa? Ano, vždyť jste stále v práci, máte mnoho povinností, nemáte čas, nevíte, zda to zvládnete, bojíte se, že vám příliš přiroste k srdci, bla bla bla. Proč si pořídit psa hned teď?  

Pomůže vašemu zdraví 

Mít psa je skvělé. Nejen, že budete mít denní dávku pohybu, ale také režim. Lidé, kteří se starají o psího miláčka, mají nižší tlak a lepší imunitu. Hlazení chlupatého kožíšku navíc snižuje cholesterol v krvi.  

Sebevědomí vašich dětí vyletí do výšin 

Děti si dokáží, že se dovedou postarat o nového člena rodiny. Budou samostatnější, a také více sebevědomé. Péče o mazlíčka jim pomůže být na sebe pyšní.  

Očekávejte vrásky ze smíchu 

Každý den váš vás mazlíček něčím překvapí. Něco nového se naučí, nebo vyvede nějakou tu kulišárnu. Berte to s nadhledem, vždyť je to němá tvář. S chutí se všemu zasmějte.  

Nadváha nemá šanci 

Přejete si udržet svou váhu, nebo ji dokonce o něco snížit? Pořiďte si chlupaté štěstí. Psi dokonce podle průzkumů dovedou lidem zajistit doporučenou denní dávku pohybu. A to zcela přirozeně. Můžete si pořídit chytré hodiny, ty vám budou měřit každý krok.  

Seznamte se, seznamte se 

Když jdete po parku a nemáte psa, lidé se na vás budou dívat podezřívavě, pokud je oslovíte. Když ale máte psa, každý den přijdete z procházky s novými zážitky. Povykládáte si s mnoha lidmi.  

Psí láska je nekonečná 

Už jste viděli zvíře (nebo člověka), který by vás po návratu z práce tak horlivě vítal? Věrnost psí se nedá s ničím srovnat. Pes je vděčný i za to, že jen jste. Nic jiného po vás nechce.  

Režim, který budete milovat 

Vytáhnout se ven za větrného, příliš horkého, příliš chladného atd. počasí je nadlidský úkol. O vaši imunitu je ale postaráno. Máte přece svůj malý uzlíček štěstí, svého psa. Ten vás vezme ven, i kdyby padaly trakaře.  

Vy ještě nemáte psa?