Co všechno má vliv na zdraví psího mazlíčka v zimě?

Co všechno má vliv na zdraví psího mazlíčka v zimě?

Psi jsou nejčastější domácí mazlíčkové, které nám dělají společnost v době, kdy je nám smutno i kdy je nám dobře. Jsou to nejlepší přátelé člověka, na které je vždy spolehnutí a kterým se může říct naprosto cokoli. V případě, že jste majiteli pejska, měli byste si uvědomit, že aktuální zimní počasí není pro pejska to nejmilejší. I zimě číhá na psa kupa nebezpečí a nemocí, na jeho zdraví má vliv celá řada faktorů. Jakých?

Samozřejmě existují psí plemena, která jsou pro zimu jako stvořená. Máme na mysli třeba huskyho nebo německého ovčáka, kteří zimu doslova milují. Jenže pak jsou tu ostatní psí plemena, která jsou trochu náchylnější k nemocem v této zimní době. Jejich zdraví v zimě pokulhává, ovlivňuje ho totiž velké množství různých faktorů.

Abyste o svém mazlíčkovi zase věděli něco víc, máme pro vás seznam věcí, které negativně ovlivňují zdraví vašeho mazlíčka

Pozor na nekvalitní boudy

Pokud si svého psa neberete během zimy domů do interiéru, měli byste mu dopřát kvalitní boudu. Nekvalitní bouda mu totiž může způsobit mnohé nepříjemnosti a nemoci. Taková kvalitní bouda by měla být zateplená, vyhřátá dekou. Vstup do boudy by měl být tam, odkud nebude do boudy foukat ani vát sníh.

Nebezpečné nemrznoucí směsi a kamenná sůl

S nemrznoucími směsi se mohou psi dostat do kontaktu třeba tehdy, kdy je přepravujete. Nemrznoucí směsi jsou pro psy velmi nebezpečné, jsou pro ně však lákadlem, které krásně voní. Při převozu psa z místa na místo buďte tedy opravdu opatrní a mějte oči na stopkách.

Stejně tak nebezpečná je i kamenná sůl, což je věc, která psům škodí. Sůl může uvíznout mezi polštářky tlapek a může nadělat neplechu. Po procházce tedy pejskovi tlapky zkontrolujte a případně zkontrolujte i bříško či srst, kam se kamenná sůl také mohla dostat.