Chcete si koupit pejska? Projděte si seznam nejoblíbenějších psích plemen

Chcete si koupit pejska? Projděte si seznam nejoblíbenějších psích plemen

Koupit si psa, to je velký závazek. Pes je jako dítě, ne nadarmo se říká, že pes je přípravou na dítě. V současné době je to však nejoblíbenější domácí mazlíček, který je oblíbenější než kočky nebo hadi. Výběr takového čtyřnohého psího společníka ale není vůbec snadný. Existuje tolik plemen! Pro které psí plemeno se rozhodnout?  

Aby byl výběr psa pro vás snazší, sepsali jsme seznam dnes nejoblíbenějších psích plemen. Vyberete si jedno plemeno nebo na sebe vezmete dvojnásobnou zodpovědnost v podobě dvou psů různé rasy?  

Německý ovčák 

Velcí psi jsou velmi oblíbení, zejména lidé žijící na vesnicích a mající velkou zahradu se pro velká psí plemena rozhodují. Z velkých psích plemen je oblíbené plemeno německý ovčák. Psa této rasy je třeba pořádně vycvičit, musíte s ním mít svatou trpělivost. Bez výcviku se nehodí do rodinných domácností, může mít agresivní sklony. Pokud si ho však vycvičíte, je dobře ovladatelný, věrný a neohrožený. Bude skvělým strážcem vašeho majetku.  

Labradorský retrívr 

Pokud hledáte psa do rodinných domácností, který by miloval děti od prvního okamžiku, pořiďte si labradorského retrívra, což je velice čilý a zábavný, veselý pejsek. Je známý hlavně svým velice dobrým čichem a také svou inteligencí. Je velice přátelský, snadno jej vycvičíte.  

Knírač 

Pejsek zvaný knírač je ideálním společníkem třeba pro mladé páry nebo naopak pro starý seniorský pár, který potřebuje oživení svých stereotypních dnů. Je to pozorný, živý pejsek, který je nadmíru inteligentní a ostražitý. I když je občas paličatý, je na druhou stranu plně věrný své rodině. Knírač potřebuje pána, který by ho vychoval, pak bude oddaným obráncem.  

Německý boxer 

Stále častěji si lidé pořizují psy, kteří spadají do lidmi vytvořené skupiny “bojová plemena”. Patří sem i boxer, ovšem zařazení do zmiňované skupiny může být krapet zavádějící. Boxeři jsou mírumilovní psi, kteří jsou skvělými společníky. Milují děti, ovšem díky svému bojovnému charakteru mohou být i skvělými služebními psy.