Nejběžnější psí nemoci. Netrpí některou z nich i váš mazlíček?

Nejběžnější psí nemoci. Netrpí některou z nich i váš mazlíček?

Mít domácího mazlíčka, to je sice krásné, ale lidé si často neuvědomují, že je s tím spojená obrovská zodpovědnost. Lidé si musí uvědomit, že mít domácího mazlíčka, je časově náročné. Musí se mu věnovat dostatek pozornosti a péče. Hlavně u psů je důležité jim věnovat pozornost, jinak mohou i umřít na žal (tak to dělají třeba jezevčíci, kteří mohou po smrti svého pána umřít na žal). Nicméně jen jako pozorný majitel pejska poznáte zavčasu, že je s pejskem něco v nepořádku. Jen když budete pozorní, zjistíte, že pejsek trpí některou z vážných nemocí. Prozraďme si nejběžnější nemoci psů, třeba zjistíte, že váš čtyřnohý mazlíček nějakou z uvedených nemocí opravdu trpí.  

Nejběžnější onemocnění psů 

  • Průjem – to je nejčastější onemocnění psů způsobené nejčastěji špatnou stravou nebo reakcí psa na nějakou novou potravu. Pokud však víte, že pejskovi jste nedali nic špatného nebo že nedostal nic nového, může se také jednat jen o jeden z příznaků vážnější choroby.  
  • Psincový kašel – je další běžnou nemocí v pořadí. Nejčastějšími pacienty jsou pejsci z útulků nebo psi, kteří chvilku stráví v psím hotelu nebo u veterináře. V případě této nemoci se nechává pes v klidu, podávají se mu jen léky na odkašlávání, případně protizánětlivé léky.  
  • Onemocnění ledvin – bohužel se jedná o vrozené onemocnění, ve výjimečných případech se vyvíjí onemocnění v průběhu života. I když se běžněji stávají pacienty kočky, u psů je onemocnění taky běžností.  
  • Rakovina – i pejsci mohou trpět rakovinou. Nejčastěji trpí rakovinou mléčné žlázy. I psi stejně jako lidé podstupují chemoterapii. A stejně jako u lidí je třeba nemoc podchytit v jejím zárodku. K veterináři proto zamiřte ihned, co najdete skvrnu na kůži psa či skvrnu v očích psa nebo případně bulku na těle.  
  • Zlomeniny – i zlomeniny jsou častým onemocněním pejsků. Často jsou způsobené pády, srážkami nebo za to může zánět kostí či nádor.