Vitamín C pro pevnou imunitu. Kde ho najít? 

Vitamín C pro pevnou imunitu. Kde ho najít?

Neustále na nás číhají nejrůznější viry a bakterie a prakticky denně s nimi svádíme neúprosné boje. A možná o nich ani nevíme nebo si je neuvědomujeme, ale je to tak. Proto je klíčové, abychom svou obranyschopnost upevnili a udělali z ní neprůstřelné imunitní rytířské brnění. A toho můžeme dosáhnout, pakliže do jídelníčku zakomponujeme zdroje vitamínu C. A ne, ani zdaleka to není jenom o citrusech, i když zde se vitamínu C nachází podstatné množství.  

Potraviny bohaté na vitamín C 

Ovoce, jako jsou pomeranče, grapefruity, kiwi, jahody, meloun, ananas a další citrusové plody, jsou skvělými zdroji vitamínu C. Další ovoce, jako jsou borůvky, brusinky a ostružiny, také obsahují vitamín C, ale nejsou tak bohatým zdrojem ve srovnání s jiným ovocem. 

Zelenina také obsahuje vitamín C, přičemž některé z nejbohatších zdrojů jsou papriky, špenát, kapusta, růžičková kapusta, zelí a květák. Rajčatové výrobky, jako je rajčatová šťáva a sušená rajčata, stejně jako brambory a sladké brambory jsou také dobrým zdrojem vitamínu C.  

Koření, jako je chilli paprička, koriandr, tymián a paprika, také obsahují vitamín C a mohou pomoci přidat další chuť do jídla zdravým způsobem. 

A konečně, jiné potraviny, jako jsou obohacené obiloviny, obohacené šťávy a obohacené mléko, také obsahují vitamín C a mohou vám pomoci získat denní příjem. 

Jaké je doporučované denní množství vitamínu C? 

Lze říci, že vitamin C je nezbytný vitamin, který je důležitý pro celkové zdraví a pohodu a má mnoho výhod. Dospělí by měli užívat dávku 75-90 mg/den, zatímco těhotné a kojící ženy by měly užívat dávku 85-120 mg/den. Existuje mnoho zdrojů vitamínu C, včetně ovoce, zeleniny a dalších potravin. Navíc koření, jako je chilli paprička a koriandr, může pomoci poskytnout další vitamín C k jídlu. Ujistěte se, že máte dostatek vitamínu C prostřednictvím potravin a doplňků stravy, abyste udrželi optimální zdraví.